پویانمایی آموزش احکام در قم رونمایی گردید

پویانمایی آموزش احکام در قم رونمایی گردید قم مسئول پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن رونمایی از پویانمایی آموزش احکام در قم، با اعلان اینکه همه تولیدات ما نسخه ناشنوا دارد، گفت:: مشکلی که در تولیدات محتوای دینی وجود دارد اقشاری ازجمله ناشنوایان را در نظر نمی گیرند، برخی اخبار و تحقیقات وجود دارد در خصوص این که تعدادی از ناشنوایان به داعش پیوستند چون در اخبار و برنامه هایی که توسط این گروهک تروریستی پخش می شود از نسخه ناشنوایان استفاده می شود.


حجت الاسلام وحید علیان نژاد امروز در مراسم رونمایی از "پویانمایی آموزش احکام" که توسط دفتر آیت الله مکارم شیرازی در خبرگزاری حوزه برگزار شد، به تبیین نحوه تهیه این پویانمایی اشاره نمود و عنوان کرد: مجموعه ای که امروز رونمایی می شود ۳۰ قسمت شامل احکام، وضو و غسل است.
وی ادامه داد: مجموعه پویانمایی آموزش احکام شامل موشن گرافی و سه بعدی است و این سبک کار منحصربه فرد و برای اولین بار تولید شده است، قبل از این ۳۰ قسمت احکام روزه و ۴۱ قسمت مربوط به احکام نماز بود که مورد استقبال قرار گرفت و توسط صدا سیما نیز پخش گردید، نسخه عربی آن توسط کشور عراق پخش گردید و هم زمان با زبان فارسی، زبان های عربی، اردو، آذربایجانی و اسپانیایی تولید می شود.
مسئول پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی اشاره کرد: با توجه به این که هزینه ای صرف و کاری تولید می شود کار باید به شکلی باشد که مورد استقبال همه مراجع تقلید باشد و موارد اختلافی که ممکنست درزمینهٔ احکام مراجع تقلید باشد در این مجموعه حذف شده تا مورد استفاده همگان باشد.
وی اظهار داشت: احکام مربوط به جانبازان و معلولین در مجموعه پویانمایی آموزش احکام مورد توجه قرارگرفته است.
حجت الاسلام علیان نژاد بابیان این که در مجموعه پویانمایی آموزش احکام تلاش شده گروه هایی که دیگران از آن غافل شده اند مورد توجه باشند، بیان کرد: در این مجموعه به احکام مربوط به معلولین و جانبازان اشاره شده و اصل کار برای این است که مردم کمتر رساله می خوانند و استفاده از وسیله فضای رسانه ای آسان تر است.
وی بابیان این که همه تولیدات ما نسخه ناشنوا دارد، عنوان کرد: مشکلی که در تولیدات محتوای دینی وجود دارد اقشاری ازجمله ناشنوایان را در نظر نمی گیرند، برخی اخبار و تحقیقات وجود دارد در خصوص این که تعدادی از ناشنوایان به داعش پیوستند چون در اخبار و برنامه هایی که توسط این گروهک تروریستی پخش می شود از نسخه ناشنوایان استفاده می شود و دراین زمینه ما این مساله را در نظر گرفته ایم.
مسئول پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: کاری در دست تولید داریم ۶۰ درصد آن انجام شده که محتوا برای مسلمانان غرب نشین است، مسلمانانی که در کشور غیر اسلامی زندگی می کنند و در زمینهٔ خوراک، پوشاک، معاملات و تبادل بانکی گرفتار مشکل هستند.
وی اشاره کرد: در کشور اسلامی دسترسی به غذای حلال و پوشش و مبادلات بانکی آسان تر است، به سراغ افرادی رفتیم که در کشور اسلامی نیستند و این مجموعه ۳۱ قسمت است و باتوجه به رصد سوالاتی که از خارج از ایران دریافت و جمع بندی شده تولید محتوا انجام شده است.
احمد غفاری، معاونت رسانه و شبکه های اجتماعی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی نیز در این مراسم عنوان کرد: مدت این موشن گرافی سی ثانیه و سه دقیقه است، سی قسمت احکام روزه و ۴۱ قسمت احکام نماز ساخته بودیم که به این نتیجه رسیدیم هر قسمت بین ۶۰ الی ۹۰ ثانیه باشد، هر قسمت بین ۱۰۰ الی ۱۱۵ کلمه است.
وی بابیان این که تمامی این آثار به زبان های مختلف ترجمه و تولید و درحال تولید است، اظهار داشت: در زبان اسپانیائی بیست درصد به این کلمات اضافه می شود و باتوجه به زمان محدود بیش از این نمی توان در این زمان اطلاعات به مخاطبین بدهیم.
معاونت رسانه و شبکه های اجتماعی دفتر آیت الله مکارم شیرازی اشاره کرد: سادگی و وضوح در مجموعه پویانمایی آموزش احکام در نظر گرفته شده است و متن ها به فریم های مختلف تقسیم شده و برای هر فریم تصویرسازی شده است، علاوه بر کشف نحوه بیان داستان بر محتوای بصری داستان و کل اجرا و شخصیت و ژست و حالت های چهره ها در کار پرداخته شده است.
غفاری افزود: طرح های ابتدایی که داشتیم را به تصویرگر داده و در این مرحله بک گراند و ساخت وسازهای لازم انجام و به مرحله نهایی رسید و در مرحله بعد ضبط صدای گوینده در استودیو تخصصی ضبط صدا انجام شد.
وی اظهار داشت: در مرحله پنجم مدل سازی مدنظر بود و کاراکتر دوبعدی بصورت عکس و سه بعدی را بصورت مجسمه می توان در نظر گرفت و نمای سه رخ نیم رخ و تمام رخ تصویرسازی سه بعدی انجام شد، کاراکتر را با چهره های امروزی طراحی کردیم تا برای مخاطبین ما جذاب باشد.
معاونت رسانه و شبکه های اجتماعی دفتر آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: این کلیپ های آموزشی برای نخستین بار است که بصورت احکام تولیدشده که پیچیدگی های خودرا داشت، از نکات کلیدی آثار این است که برای عزیزان جانباز و معلول احکام مرتبط وضو بصورت اختصاصی تولیدشده است، ۱۰ قسمت آموزش وضو، ۱۰ قسمت آموزش تیمم و ۱۰ قسمت نیز مربوط به آموزش غسل است.
غفاری بابیان این که بیش از ۱۳ نفر در این پروژه همکاری کردند، اظهار داشت: یک دقیقه کار پنج روز طول کشید، بیش از ۵ماه برای تولید آثار زمان صرف شد و این آثار هم اکنون در سایت حضرت آیت الله مکارم شیرازی بارگذاری شده است، در زمینهٔ احکام نماز اپلیکیشنی در آینده طراحی می شود و برای مردم در شبکه های مجازی قابل دسترسی است.
وی ادامه داد: در شبکه پویا و آموزش تولیدات احکام که ساخته بودیم پخش شدند و تلاش می شود تولیدات جدید نیز پخش شود، برای آینده ۳۱ قسمت احکام تخصصی برای مسلمانان کشورهای غیر اسلامی درحال تولید داریم که کاملاً انگلیسی است و احکامی است که مردم آن منطقه بیشتر با آن سروکار دارند.1400/07/26
23:23:12
0.0 / 5
221
تگهای خبر: آثار , آموزش , تولید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی