سفر ایرانیان به سوریه از کی آغاز می شود؟

سفر ایرانیان به سوریه از کی آغاز می شود؟ به گزارش دست و هنر رئیس سازمان حج و زیارت از اعزام زائرین ایرانی به سوریه تا دو سه هفته آینده اطلاع داد. ایران و سوریه توافق کرده اند سالانه ۱۰۰ هزار زائر ایرانی به این کشور اعزام شوند.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان درباره جزئیات بیشتر تفاهمنامه ایران و سوریه برای ازسرگیری سفر بین دو کشور، اظهار نمود: به باعث این یادداشت تفاهم، برنامه ریزی شده اقدامات اجرایی برای بستن قرارداد با صاحبان هتل های مناسب و شرکتهای خدمات دهنده حمل و نقل، تغذیه و تدارکات آغاز شود و امید است ظرف هفته های آینده، اعزام اولین کاروان های زائرین ایرانی به سوریه آغاز شود.
او اضافه کرد: همزمان با این اقدامات، دستورالعمل های لازم به دفاتر زیارتی برای ثبت نام، سازماندهی و اعزام زائرین ابلاغ می شود.
سازمان حج و زیارت ایران و وزارت سیاحه و گردشگری سوریه تفاهمنامه ای را برای ازسرگیری سفرهای زیارتی امضا کرده اند که به باعث آن، ایران در سال ۱۰۰ هزار زائر به سوریه می فرستد و دولت دمشق هم متعهد شده امنیت و بهداشت این زائرین را تأمین کند. وزیر گردشگری سوریه همینطور گفته آژانس های این کشور را تشویق می کند تا به ایران توریست بفرستند. وزارت کشور سوریه هم برای پذیرش زائرین ایرانی اعلام آمادگی کرده است.
همینطور رئیس سازمان حج و زیارت ایران گفته است: با عنایت به شرایط کنونی سوریه بخصوص پس از تحولات اخیر و برقراری امنیت در این کشور و حضور زائرانی از کشورهای مختلف، مهم ترین خواسته و تاکید ما برای اعزام زائرین ایرانی و برقراری سفرهای زیارتی به این کشور مسئله امنیت بود.
علی رضا رشیدیان در جریان سفر چهارروزه به سوریه، دیداری هم با وزیر حمل و نقل این کشور داشت که تصریح کرد: نقل و انتقال مناسب زائرین نیازمند همکاری شرکتهای هواپیمایی ایرانی و نهادهای مربوطه سوری است و با عنایت به امضای تفاهمنامه، ورود شرکتهای هواپیمایی ایران برای انتقال زائرین امر مهمی است و در این میان بهره گیری از ظرفیت طرف های سوری هم می تواند به انتقال بهتر زائرین کمک نماید.
او خاطرنشان کرد: در این راستا، مذاکرات ما با وزیر سیاحه و گردشگری سوریه برای ورود سالانه ۱۰۰ هزار زائر انجام شد و امید است در مرحله اجرایی به خوبی این امر عملیاتی شود.
زهیر خزیم، وزیر حمل و نقل سوریه هم با استقبال از برقراری باردیگر سفرهای زیارتی، اظهار داشت: درباره اعزام زائرین ایرانی هر آن چه در توان داریم انجام می دهیم. قطعا در نقل و انتقال زائرین، هر نوع کمکی خواهیم کرد.
سفرهای زیارتی به سوریه از سال ۱۳۹۰ که این کشور درگیر جنگ شد، متوقف شده بود. این سفرها و اعزام کاروان های زیارتی در سال ۱۳۹۸ به صورت محدود از سر گرفته شد، اما با انتشار کرونا باردیگر و تا امروز متوقف گردید.1400/08/23
10:14:57
0.0 / 5
223
تگهای خبر: خدمات , سفر , شركت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی