تاكید بر ضدعفونی شدن سالن های هنری در صورت بازگشایی

تاكید بر ضدعفونی شدن سالن های هنری در صورت بازگشایی به گزارش دست و هنر رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تماشاخانه های ایران اشاره كرد: هر زمانی تصمیم به بازگشایی سالن های تئاتر و دیگر سالن های هنری گرفته شود، لازم است تمهیداتی برای ضدعفونی كردن آنها صورت گیرد و این كار به تنهایی از عهده سالن دارها برنمی آید.


شاهین چگینی در گفت وگویی با ایسنا ضمن اشاره به دیدار اخیر مدیران تماشاخانه ها با مدیركل هنرهای نمایشی بیان كرد: در شرایط فعلی یك مسئله مهم ما است كه باید به گروه هایی كه در سالن ها قصد اجرا داشتند پاسخگو باشیم، چون برخی ممكنست تصمیم به لغو اجرای نمایش خود بگیرند و در این شرایط معین نمی باشد آیا سالن دار باید پول گروه را برگرداند؟ و اگر برگرداند خسارت سالن چه می شود؟ بنا بر این ما تاكید كردیم باید یك مدیریت بحران وجود داشته باشد و گفته شد كه حتما حمایت مالی انجام می شود ولی باید رایزنی ها و مشورت هایی صورت گیرد تا مشخص كنند این ضرر مالی از چه محلی و به چه شكل جبران شود.
او اضافه كرد: جدا از این نكته، هم اكنون مسئله مهم تر ما این است كه اگر قرار باشد كارها از سر گرفته شود و مردم در سالن ها سانس به سانس بیایند و بروند بدون ضدعفونی كردن و تجهیزات ایمنی برای رعایت بهداشت این كار امكان پذیر است؟ البته من احتمال كمی می دهم مردم بیایند ولی به هر حال این شرایط كار را سخت می كند.
وی افزود: من از آقای كرمی خواستم وسایل لازم را برای ضدعفونی كردن سالن ها به نحوی در اختیار ما قرار دهند، چون مشكل است ما به تنهایی حجم زیادی را بتوانیم در بازار پیدا نماییم و حتی اگر هم در اختیار داشته باشیم ضدعفونی كردن كار ما نیست، چون نیروی متخصص و امكانات و تجهیزات می خواهد.
چگینی اظهار داشت: فرقی نمی كند این سالن ها فردا بامداد یا 10 روز دیگر باز شوند و اگر تمهیدات لازم رعایت نشود به ماجرا دامن زده ایم. بنا بر این وزارت بهداشت برای ضدعفونی كردن این سالن ها باید كمك نماید.1398/12/08
14:47:57
5.0 / 5
3755
تگهای خبر: انجمن , ایمنی , متخصص , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی