تا ۲۴ میلیارد دلار خسارت، سهم گردشگری آمریكا از كرونا

تا ۲۴ میلیارد دلار خسارت، سهم گردشگری آمریكا از كرونا به گزارش دست و هنر «سی ان بی سی» با عنایت به اطلاعات انتشار یافته توسط «توریسم اكانامیكس» خسارت صنعت توریسم ایالات متحده امسال را تا ۲۴ میلیارد دلار برآورد كرده است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، خسارت برآورد شده حدود هفت برابر بیشتر از خسارتی است كه گردشگری ایالات متحده در طول انتشار ویروس بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ متحمل شد.
مجله «توریسم اكانامیكس» كه تمامی هزینه های در رابطه با سفر همچون هتل‎ ها، رستوران ها، پارك های موضوعی و مقاصد گردشگری را دنبال می كند، برآورد خود از خسارت احتمالی صنعت توریسم ایالات متحده را با پیش فرض اینكه شرایط كنونی ویروس «كرونا» تا شش ماه ادامه داشته باشد، اعلام نموده است.
در حالت عادی، توریستهای خارجی هر ساله حدود ۲۵۶ میلیارد دلار صرف هزینه های در رابطه با حوزه سفر و گردشگری ایالات متحده می كنند. چین كه مبدا شیوع این ویروس به حساب می آید، حدود ۷ درصد از توریستهای خارجی ایالات متحده را تشكیل می‎ دهد.
«توریسم اكانامیك» با درنظر گرفتن محدودیت های مسافرتی اعمال شده و احتمالی برای كنترل انتشار ویروس «كرونا»، سفر توریستهای خارجی به ایالات متحده امسال را تا ۱۰ درصد كاهش تخمین زده اند.
این رقم حدود دو برابر آمار كاهش سفر توریستهای خارجی به ایالات متحده در زمان انتشار ویروس بیماری «سارس» است.
به این ترتیب، تخمین زده می شود ایالات متحده امسال حدود ۸.۲ میلیون نفر از بازدیدكنندگانش را از دست بدهد؛ این درحالی است كه رقم برآوردشده از كم شدن ۷.۷ میلیون نفر بازدیدكننده بین المللی ایالات متحده در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ بعد از حملات ۱۱ سپتامبر هم بیشتر است.
در كل، تخمین زده می شود ۸۲۵ هزار شغل در رابطه با صنعت توریسم ایالات متحده كه شامل كسب و كارهای كوچك هم می شود امسال از بین بروند.
«توریسم اكانامیكس»، تأثیر ویروس «كرونا» بر گردشگری جهانی درسال جاری را ۹.۱ درصد كاهش سفر ارزیابی كرده كه این رقم بیشترین افتی است كه توسط «توریسم اكانامیكس» در ۴۰ سال تخمین زده شده است.
طبق اطلاعات انتشار یافته توسط سازمان جهانی بهداشت تابحال ۱۲۴ هزار نفر به این ویروس «كرونا» مبتلا شده اند و دست كم ۴، ۵۸۹ نفر جان خویش را در اثر مبتلا شدن به این ویروس از دست داده اند.1398/12/22
23:28:58
5.0 / 5
3283
تگهای خبر: سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی