مروری بر كتاب هنر - صنعت پوشاك تالیف كارول بروان

طراحی مد متأثر از نگرش های اجتماعی فرهنگ ها و جوامع مختلف است

طراحی مد متأثر از نگرش های اجتماعی فرهنگ ها و جوامع مختلف است دست و هنر: این كتاب برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اساتید مربیان مسئولان شغلی و افرادی كه در این صنعت اشتغال به كار دارند به نگارش درآمده است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، كتاب «راهنمای مشاغل: هنر - صنعت پوشاك» نوشته كارول بروان و ترجمه منصوره نیكوكار، توسط نشر جمال هنر چاپ و به مخاطبان عرضه شده است.
نویسنده در كتاب نوشته است كه این كتاب را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اساتید مربیان مسئولان شغلی و همه افرادی نوشته ام كه حالا در این صنعت اشتغال به كار دارند و در جستجوی تغییر در راه شغلی خود هستند.
هدف من در این كتاب خلق یك مرجع كتاب كمك درسی و خودآموز كه خواننده را ترغیب به درگیر شدن با مطالب این كتاب كند و این كتاب را در پاسخ به سوالات مدام دانشجویان و فارغ التحصیلان راجع به مشاغل آینده به رشته تحریر درآوردم.
این اثر را در حالی پاسخگوی آن سوالات خواهد بود كه آنچه در هر شغلی نهفته است نحوه عملكرد این صنعت نحوه یافتن دوره كارآموزی ارزش و اهمیت تجربه كاری مكان یافتن تبلیغات شغلی سطح انتظارمان از نحوه ارائه خودمان در جلسه مصاحبه نحوه خلق مجموعه آثار اهمیت شبكه پردازی نحوه نوشتن رزومه خوب و تأثیرگذار و نحوه تكمیل فرم تقاضای شغلی را مشخص می كند.
۵ فصل اول این كتاب بازبینی عمیق و جزئی بر طیف وسیعی از گزینه های شغلی در صنعت مد و منسوجات و همین طور صنایع مرتبط در حوزه طراحی رسانه و خرده فروشی داشته و تعاریف واضح و دقیقی از مشخصات شغلی ارائه می دهد.
در مقدمه كتاب آمده است: طراحی مد متأثر از نگرش های اجتماعی فرهنگ ها و جوامع مختلف بوده و به اندازه همین تفاوت ها دارای تنوع بالایی است.
طراحان مد به طرق مختلفی در بخش های طراحی پوشاك و زیورآلات كار می كنند و بعضی به تنهایی و بعضی بعنوان قسمتی از یك گروه به این حرفه اشتغال دارند طراحان با كوشش برای طراحی لباس های زیبا و باب طبع جامعه اهتمام در ارضاء تمایل مصرف كنندگان دارند به سبب اینكه طراحی و ارائه لباس های جدیدی كه مورد پسند عموم قرار بگیرند فرآیندی زمان بر است و متخصصین این حرفه در عین حال باید بتوانند بطور دقیق زمان تغییر سلیقه مصرف كننده را پیش بینی كنند.
گستره موجود دارای ابعاد مختلفی است كه لزوم دارد در جامعه كنونی ما به تمامی ابعاد آن در سطح بومی تسلط بیابند بر این اساس مشاغل گوناگونی در این گستره تعریف و هویت پیدا می كند رفتار تخصصی و توسعه پایدار در مدیرانی ایجاب می كند كه مشاغل آن نیز به صورت حرفه ای مورد توجه و آموزش قرار گیرند.
در صنعت مد فرصت های شغلی خلاقانه بی شماری شامل طراحی پوشاك مردانه زنانه یا كودكانه تا فعالیت بعنوان طراح در حوزه های تخصصی نظیر لباس عروس، لباس صنعتی، لباس زیر، لباس شنا، پوشاك بافتنی، كلاه سازی، كفش، اكسسوار، مد یا منسوجات چاپ یا بافته شده وجود دارد.
دیگر فرصت های شغلی خلاقانه ای كه در این بخش به آنها پرداخت خواهد شد عبارتند از طراح لباس صحنه دستیار لباس پیش بینی كننده گرایش های مد آینده متخصص رنگ و تصویرساز مد.
به هر تقدیر صنعت مد همگام با پیشرفت های فنی و در اختیار داشتن بازار جهانی پیوسته در حال تغییر و ناپایداری با گرایش های در حال ظهور صنعتی همیشه در حال تغییر و تحول است و در تقویم سالانه مد دو فصل وجود دارد پاییز زمستان و بهار تابستان هر یك از این فصول مجموعه جدیدی را می طلبد كه با استفاده از تركیبات رنگی و طیف های پارچه های جدید مبلغ و معرف ظاهر در حال ظهور باشند.


منبع:

1399/01/14
14:09:20
5.0 / 5
3051
تگهای خبر: آثار , آموزش , دانشجو , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی