پخش ۱۷ سریال رادیویی در ماه رمضان

پخش ۱۷ سریال رادیویی در ماه رمضان دست و هنر: 135 قسمت نمایش جدید رادیویی در چارچوب 17 سریال در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تهیه و تولید شده است كه در روزهای ماه مبارك رمضان از رادیو نمایش و سایر شبكه های رادیویی پخش خواهد شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و شبكه رادیویی نمایش علاوه بر پخش مجموعه ای از آثار جدید نمایشی كه مقرر است ویژه ماه رمضان از این شبكه پخش شود، مجموعه های متنوع نمایشی دیگری نیز تدارك دیده است كه در این ایام از سایر شبكه های رادیویی نیز پخش خواهد شد.
جزییات این سریال های رادیویی و زمان پخش آن به شرح ذیل است:
«بوی اسپند»
عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی مریم تاجیك و كارگردانی آشا محرابی كه در ۱۷ قسمت تولید شده و از چهارم اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ به روی آنتن شبكه رادیویی نمایش می رود. فرهنگ جولایی تهیه كننده این نمایش رادیویی است.
این نمایش حس امید، شادی و انگیزه به مخاطبان می دهد و به بررسی مسائل اقتصادی در نظام خانواده می پردازد.
در خلاصه داستان «بوی اسپند» آمده است: پارسا و گیسو سه سال پیش و در آستانه مهاجرت خانواده گیسو به استرالیا و باوجود سختگیری آنها با هم ازدواج كردند، گیسو كه پیش تر به اصرار پدرش در دانشگاه حقوق می خوانده، پس از ازدواج با پارسا انصراف داده و رشته مورد علاقه اش، مجسمه سازی را دنبال می كند و...
«نقطه جوش»
عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی یاسمن شكرگزار و كارگردانی سعیده فرضی است كه در ۷ قسمت تولید شده و مقرر است از ششم اردیبهشت ماه ساعت ۵: ۱۵ دقیقه از رادیو سلامت پخش شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده این سریال رادیویی است.
«نقطه جوش» مجموعه ای اپیزودیك در چارچوب ۷ داستان مجزا به مسئله خشم در زندگی افراد مختلف می پردازد و در نهایت تبعات این مشكل را در زندگی افراد نشان میدهد تا مخاطب درگیر این مسئله با عواقب عدم كنترل خشم آشنا گردد.
«خنده تلخ»
عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی الهام نظری، سینا عباسی و كارگردانی رضا عمرانی است و در ۲۸ قسمت تولید شده كه به تهیه كنندگی فرهنگ جولایی از ششم اردیبهشت ماه به روی آنتن شبكه جوان می رود.
این نمایش داستان زندگی پسری به نام كیا است، كه با پدرش بر سر واردات گوشت اختلاف دارند چونكه كیا به دنبال سود بالاتر و تولید بیشتر است. در مسافرت كاری، كیا سردرد عجیبی می گیرد. پزشك خانوادگی آنها به او اصرار می كند پای مواضع اش بایستد، برایش دارویی تجویز می كند كه موجب خواب آلودگی او می شود و...
«شهرنامه»
عنوان سریالی به نویسندگی یاسمن شكرگزار و كارگردانی مینو جبارزاده است كه در شش قسمت تولید شده است و از هفتم اردیبهشت ماه ساعت ۱: ۳۰ از رادیو تهران پخش می شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده این نمایش رادیویی است.
این نمایش رادیویی به رعایت حقوق شهروندی و وظایف شهروندان نسبت به یكدیگر در جامعه می پردازد و آینه ای مقابل رفتار آنها قرار می دهد. قصه ی افرادی همچون شخص خودخواهی كه مقابل در آپاتمانشان را جزو متعلقات خانه ی خود می داند و اجازه ی پارك به ماشین همسایه ها نمی دهد.
«شكوفه»
این سریال رادیویی را ایوب آقاخانی در شش قسمت نویسندگی و كارگردانی كرده و مقرر است از ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱: ۳۰ از رادیو تهران پخش شود. ژاله محمد علی تهیه كننده این سریال رادیویی است كه موضوع آن درباره كمك به همنوع است.
«الهه»
عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی زهرا كولیوند و كارگردانی مهدی نمینی مقدم كه در ۷ قسمت تولید شده واز سیزدهم اردیبهشت ماه ساعت ۱۶: ۳۰ به روی آنتن شبكه رادیویی ورزش می رود. ریحانه یزدان دوست تهیه كننده این نمایش رادیویی است كه به زندگی الهه احمدی قهرمان تیراندازی می پردازد.
«بت می تراشند پروانه»
عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی بابك صفی خانی و كارگردانی جواد پیشگراست كه در ۵ قسمت تولید شده و مقرر است از بیست و یكم اردیبهشت ماه ساعت ۱۲ شب از رادیو ایران پخش شود. این نمایش ویژه شهادت حضرت علی (ع) است و محمد مهاجر تهیه كنندگی آنرا بر عهده دارد.
«سیب تلخ»
عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی هانیه نجفی و كارگردانی مجید حمزه است و در ۴ قسمت تولید شده كه به تهیه كنندگی مهدی نمینی مقدم از بیست و هشتم اردیبهشت ماه ساعت ۱۲ شب به روی آنتن شبكه ایران می رود.
این نمایش درباره مقاومت مردم فلسطین است كه به مناسبت روز قدس تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: در سال ۱۹۸۲ ناجی العلی كارتونیست معروف فلسطینی (خالق شخصیت حنظله) همراه خانواده اش در اردوگاه عین الحلوه لبنان زندگی می كند. چند روزی ست كه اردوگاه های فلسطینیان تحت حملات اسراییل قرار گرفته. روزی ناجی در حال بازگشت از محل كارش (دفتر روزنامه ی السفیر) به خانه با مردی مواجه می شود كه...
«گنجینه پدری»
عنوان سریالی به نویسندگی اكبرخوردچشم و كارگردانی بهرام سروری نژاد است كه در ۶ قسمت تولید شده است و از بیست و هشتم اردیبهشت ماه ساعت ۱: ۳۰ از رادیو تهران پخش می شود. زهرا عبدالله زاده تهیه كننده این نمایش رادیویی است.
این نمایش نیز درباره مقاومت مردم فلسطین است كه به مناسبت روز قدس تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: پیرمرد فلسطینی از صندوقچه ای كه مقداری دست نوشته‌ی قدیمی دارد، با جان و دل مراقبت می كند. چند نفری گمان می كنند گنج با ارزشی است و یك دلال اسرائیلی می كوشد آنرا بدزدد. پیرمرد به خاطر مراقبت از صندوقچه می میرد و معلوم می شود، این صندوقچه داستانی دارد.
«پدر»
این سریال رادیویی را علیرضا غنچی فشكی در ۵ قسمت نوشته و نازنین مهیمنی آنرا كارگردانی كرده و مقرر است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۱۰: ۴۵ از رادیواقتصاد پخش شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده این نمایش رادیویی است.
این سریال ویژه شهادت حضرت علی (ع) است و در خلاصه داستان آن آمده است: علی پاكزاد، نوجوان درس خوانی كه با زحمات بسیار مادرش، موفق به تحصیل شده، پدرش را طی سانحه ای از دست داده و بتازگی به سبب بیماری مادرش سخت نگران است. درصدد امرار معاش خانواده است. به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) مقرر است در مدرسه شان نمایشی اجرا شود كه علی شخصیت اصلی آنرا بازی می كند، ...
«بانوی بخشش»
عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی علیرضا غنچی فشكی و كارگردانی نازنین مهیمنی كه در ۷ قسمت تولید شده واز سیزدهم اردیبهشت ماه ساعت ۳: ۴۵ به روی آنتن شبكه رادیویی معارف می رود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده این نمایش رادیویی است. این نمایش به منش و شخصیت والای حضرت خدیجه(س) می پردازد.
«بازجویی»
عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی امیر امیری و كارگردانی رضا عمرانی است كه در ۷ قسمت تولید شده و مقرر است ازبیستم اردیبهشت ماه ساعت ۳: ۴۵ دقیقه از رادیو معارف پخش شود. زهرا عبدالله زاده تهیه كننده این سریال رادیویی است.«بازجویی» نمایش ویژه شهادت حضرت علی (ع) است.
«ستاره ها»
عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی مجید حیدری و كارگردانی سعیده فرضی است و در ۷ قسمت تولید شده كه به تهیه كنندگی ژاله محمدعلی از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۱۶: ۳۰ به روی آنتن شبكه ورزش می رود. این نمایش به بررسی آسیب‏های اجتماعی و تاثیر ماه رمضان بر كاهش بزه و تعارضات اجتماعی می پردازد.
«سلوك»
عنوان سریالی به نویسندگی علیرضا غنچی فشكی و كارگردانی نازنین مهیمنی كه در ۷ قسمت تولید شده است واز بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۵ بامداد از رادیو سلامت پخش می شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده این نمایش رادیویی است. «سلوك» به آثار معنوی ماه مبارك رمضان می پردازد.
«حبیب»
این سریال رادیویی را اكبر خرد چشم در سه قسمت نوشته و نازنین مهیمنی آنرا كارگردانی كرده و مقرر است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۱۳: ۱۵ از رادیو نمایش پخش شود. انسیه سمیع پور تهیه كننده این نمایش رادیویی است. این سریال ویژه ولادت امام حسن مجتبی(ع) است.
«آخرین قربانی»
عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی فائزه صالحی و كارگردانی مهدی طهماسبی است كه در ۶ قسمت تولید شده و از بیست و یكم اردیبهشت ماه ساعت ۱: ۳۰ به روی آنتن شبكه رادیویی تهران می رود. آزاده شاهرخ مهر تهیه كننده این نمایش رادیویی است.
«آخرین قربانی»نمایشی راجع به تزكیه نفس است و در خلاصه داستان آن آمده: دختری بنام لیندا بر اثر یك تصادف، گرفتار مرگ مغزی میشود و خانواده او تصمیم میگیرند كه اعضای بدن او را اهدا كنند.
«آرایشگر مشكوك»
عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی بهناز امینی و كارگردانی مهدی طهماسبی است كه در ۷ قسمت تولید شده و مقرر است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۶: ۳۰ از رادیو نمایش پخش شود. این نمایش به تهیه كنندگی مهدیه تقی زاده با موضوع پشتیبانی از نیازمندان تولید شده است.
همگی این آثار با هنرمندی نویسندگان، تهیه كنندگان، بازیگران، صدابرداران و افكتورها در اداره ی كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده اند كه علاوه بر رادیو نمایش از سایر شبكه های رادیویی پخش خواهد شد.
منبع:

1399/02/03
13:31:37
5.0 / 5
2747
تگهای خبر: آثار , بازی , بازیگر , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی