نشست مجازی رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی برگزار شد

نیازمند معرفی طرح ها و ایده های ایرانی در حوزه اسباب بازی هستیم

نیازمند معرفی طرح ها و ایده های ایرانی در حوزه اسباب بازی هستیم به گزارش دست و هنر اولین نشست توجیهی سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی به صورت آنلاین روز دوم اردیبهشت ۱۳۹۹ برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، این جلسه با حضور محسن حموله مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آدین مهدی زاده دبیر سومین رویداد ملی ایده آزاد و مدرسان و هدایت گران باتجربه دوره در صفحه مجازی برگزار گردید.
دبیر سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی با عنایت به تجربه برگزاری رویدادهای قبلی، به سه مبحث اشاره نمود. وی مبحث اول را به صورت مساله این رویداد بیان کرد و اظهار داشت: مناسب می باشد طراحان، به عرضه ایده محصول هایی با سرمایه اولیه ۸۰ میلیون تومان بپردازند که در بازه یک ونیم ساله گردش مالی ۳۰۰ میلیون تومان (برای شمارگان ۱۰ هزار نسخه) به دست بیاورد و قیمت تمام شده اسباب بازی هم از مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای مخاطبان بیشتر نباشد.
مهدی زاده مبحث دوم را فرآیند شرکت ایده پردازان شامل مراحل کار، نحوه ثبت و فرآیند داوری و ایجاد فضای انتقال تجربه ایده آزاد از افراد باتجربه به ایده پردازان جوان بیان کرد و توضیح داد: طبق تجزیه و تحلیل های رویداد در سال گذشته، سومین رویداد ملی ایده آزاد به ایده هایی که در گروه های «حرکتی»، «مهارتی و درمانی» و «کمک درمانی» باشند، توجه ویژه ای خواهد داشت.
او اضافه کرد: همینطور ایده هایی که دارای زمینه های فرهنگی و یا برگرفته از ادبیات ایران باشند در مرحله ارزیابی از امتیاز بیشتری برخوردار خواهد شد. اما رویداد ملی ایده آزاد نسبت به عرضه تمام ایده ها اقدام می کند و ایده ها صرفا نباید در حوزه های بیان شده، عرضه شود.
مهدی زاده مبحث سوم را فرآیند کار از جانب مربیان باتجربه این رویداد (منتورها) بیان کرد که شامل نشست های حضوری و آنلاین با صاحبان ایده برای مشاوره های تکمیل ایده ها، نحوه ساخت، نحوه عرضه و… است.
در این نشست مجازی، مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از حضور گسترده ایده پردازان در این رویداد ملی، ابراز خشنودی و عنوان کرد: امیدوارم این مسیر بتواند همچون سال قبل اتفاق های خوبی را در صنعت اسباب بازی رقم بزند، چونکه ما در حوزه اسباب بازی نیازمند معرفی طرح ها و ایده های ایرانی هستیم و باید نسبت به شناسایی و کشف افراد جوان و خلاق در طراحی اسباب بازی اقدام و کوشش نماییم.
محسن حموله با بیان این که برگزاری این چنین رویدادهایی در طول سال اهمیت زیادی دارد، اضافه کرد: از دوره دوم رویداد ملی ایده آزاد ۲۰ طرح به صورت ماکت آماده شد که در جشنواره ملی اسباب بازی به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ارائه شد.
او اظهار نمود: از همین تعداد، پنج ایده به مرحله تولید انبوه رسیده که از جانب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت بخش خصوصی به بازار عرضه شده است.
مهدی زاده در این جلسه مجازی به سوال های شرکت کنندگان پاسخ داد و اظهار داشت: به منظور آشنایی بیشتر ایده پردازان با فرآیند طراحی و روند رویداد، ویدئوهایی را با حضور مربیان باتجربه ایده آزاد با مبحث های مطرح شده در این نشست که دغدغه ایده پردازان است، تولید و عرضه خواهیم کرد.

1399/02/07
15:03:05
5.0 / 5
2502
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی