جلوی نمایش این مستند خطرناك را بگیرید

جلوی نمایش این مستند خطرناك را بگیرید دست و هنر: متخصصان آب و هوایی خواهان جلوگیری از نمایش تازه ترین مستند ساخته «مایكل مور» به سبب ارائه اطلاعات اشتباه و گمراه كننده شدند.


به گزارش دست و هنر به نقل از گاردین، دانشمندان آب و هوایی و فعالان محیط زیست اعلام نمودند مستند جدید «سیاره انسانها» به تهیه کنندگی «مایکل مور» مستندساز مشهور آمریکایی در نقد "جنبش زیست محیطی سبز" اثری خطرناک، گمراه کننده و مخرب است که باید از نمایش آن جلوگیری شود.
مستند «سیاره انسان ها» که هفته گذشته و همزمان با روز زمین توسط «مایکل مور» تهیه کننده این فیلم انتشار یافت، عنوان می کند ماشین های برقی و انرژی خورشیدی غیرقابل اعتماد هستند و برای کارکرد به سوختهای فسیلی وابسته اند. این مستتند همین طور به انتقاد از «ال گور» فعال محیط زیست و سیاست مدار آمریکایی به سبب پشتیبانی از فن آوری های ناقص بجای ارائه راهکارهای مناسب و واقعی برای بحران آب و هوایی پرداخته است.
این مستند جدید به تهیه کنندگی «مایکل مور» با واکنش های جدی دانشمندان و فعالان رو به رو شده و در نتیجه کتابخانه آنلاین ویدئو بطور موقت نمایش این مستند را منتوقف کرده و آنرا مملو از اطلاعات نادرست خوانده است. نسخه آنلاین این مستند در شبکه اجتماعی یوتیوب تابحال بیش از سه میلیون بازدید داشته است.
«جاش فاکس» کارگردان مستند «سرزمین گاز» با نوشتن یک نامه که به امضای خیلی از دانشمندان و فعالان محیط زیست رسیده است خواهان جلوگیری از نمایش این مستند شدند و آنرا بطور شوکه کنندهای گمراه کننده، احمقانه و شامل ادعاهای نادرست درباره انرژیهای تجدیدپذیر توصیف کردند.
مستند «سیاه انسانها» قبل از این در جشنواره فیلم «تَروِرس سیتی» نیز به معرض نمایش گذاشته شده بود و «مایکل مور» آنرا مهمترین فیلم نمایش داده در تاریخ ۱۵ سلاله جشنواره معرفی نمود. «جف گیبز» نویسنده و کارگردان این مستند نیز از متخصصان محیط زیست خواسته بجای تمرکز بر روی فن آوری های جدید؛ هدف خودرا بر روی رشد بی رویه اقتصاد و جمعیت جهانی معطوف کنند.
انرژی های تجدیدپذیر از گذشته تابحال بعنوان جایگزینی گران و غیرقابل اعتماد از طرف کمپانی های نفت و گاز و لابی های طرفدار آنها مورد انتقاد قرار می گیرد که کوشش های دانشمندان برای کاهش گازهای گلخانه ای و گرمای جهانی را بی ارزش قلمداد می کنند.
منبع:

1399/02/11
21:17:52
5.0 / 5
2550
تگهای خبر: جشن , جشنواره , فیلم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی