در گفت وگو با مهر مطرح شد

یك فراخوان در آخر شوك كرونا

یك فراخوان در آخر شوك كرونا دست و هنر: آرشام شیرزادیان محقق حوزه كسب و كار از اجرای طرحی بمنظور آموزش و آماده سازی تعدادی از نیروهای خلاق و مشتاق حضور در فضای كسب و كار حوزه مد و لباس در دوران پسا كرونا آگاهی داد.آرشام شیرزادیان محقق حوزه کسب و کار و کارآفرینی درباره روند فعالیت کسب و کارهای منتهی به تولید و عرصه محصولات حوزه مد و لباس به خبرنگار مهر اظهار داشت: تا به امروز افراد بسیاری هستند که در زمینه های گوناگون ازجمله طراحی لباس و سایر ملزومات فعالیت می نمایند و دانش لازم و کافی را در این بخش دارند، اما چه بسا در این بین معدود افرادی باشند که با دارا بودن ایده های بکر، خلاقانه و جذاب، طراحانی خاص به شمار می روند و می توانند با اتصال به صنعت، گام های بلندی در شکوفایی و رشد برندها با سرعت قابل توجه در دوران پسا کرونا بردارند.
او اشاره کرد: در همین راستا و بمنظور معرفی این طیف به بازار کار در دوران پسا کرونا، فراخوانی البته دارای پیش زمینه های تحقیقاتی و مطالعاتی آمده و به زودی منتشر خواهیم کرد و بنا داریم استعدادهای موجود دراین زمینه را از این طریق پیدا نماییم و آنها را در راه درست قرار دهیم. چه بسا طیف وسیعی از افراد در زمره مدیران مزون ها، مدیران منابع مالی و انسانی و سایر مدیران در بخش های مختلف باشند که با ارائه ایده های جدید بتوانند این عرصه را باتوجه به رکود و بحران ناشی از کرونا به سمت درستی هدایت کنند.
شیرزادیان با تاکید بر اینکه این افراد توسط تحقیقات میدانی و مطالعات گوناگون انجام گرفته برمبنای یک فراخوان و در ادامه آن اجرای طرح غربالگری و آموزشی شناسایی شده و در بدو دوران پسا کرونا به نمایندگان عرصه کارآفرینی که خوشبختانه امروز تعداد آنها بسیار زیاد است، معرفی می گردند اظهار نمود: در این بین منسوجات یکی از مهم ترین نقاط هدف است. متأسفانه به دنبال اپیدمی کرونا، چرخ خیلی از کارخانه های نساجی در روزهای پیک کاری آنها یعنی زمستان و بهار نچرخید و این تعطیلات سبب رکود بازار خواهد شد. از طرفی به سبب نبود واردات و صادرات از طرف ایران و دیگر کشورها ما در آینده نزدیک با بحران تامین مواد اولیه مواجه خواهیم شد.
این محقق کسب و کار اظهار داشت: پیش بینی می نماییم با کنترل شرایط موجود و رفتن سیر صعودی شیوع ویروس مهلک کرونا به سمت سیر نزولی، حجم وسیعی از درخواست های مردم برای تامین پوشاک را شاهد باشیم؛ این در حالیست که بنگاه های اقتصادی بزرگ و کوچک و صنایع خرد و کلان با تعدیل نیرو در دوره کرونا تلاش کردند که به شکل موقتی باری را از روی دوش خود بردارند و حال که حالا با تعدیل نیروی چشم گیری در سایر صنایع ازجمله صنعت پوشاک و نساجی روبه رو شده ایم، پیش بینی می نماییم با فرارسیدن دوران پسا کرونا در تمامی این بخش ها نیاز مبرم به کشف نیروی متخصص و کارآمد حس گردد. او در آخر تاکید کرد: کمبود و دلسردی نیروهای متخصص در دوران پسا کرونا به سبب نبود تدبیرهای لازم از طرف نهادهای بالادستی یکی از مهم ترین معضلات صنایع ازجمله صنعت فشن خواهد بود. این در حالیست که ما تلاش می نماییم برای جلوگیری از این پیشامد از تهدید به وجود آمده، فرصت آفرینی نماییم و منابع انسانی آماده به کار را در زمان آمادگی این عرصه بعد از شوک کرونا به کارآفرینان معرفی نماییم.


منبع:

1399/02/12
20:32:22
5.0 / 5
3027
تگهای خبر: آموزش , صادرات , طراحی , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی