با درج نشان دو حامی جدید

پوستر نمایشگاه عروسك لبخند زمین منتشر گردید

پوستر نمایشگاه عروسك لبخند زمین منتشر گردید به گزارش دست و هنر دو حامی معنوی به جمع حامیان نمایشگاه عروسك لبخندِ زمین پیوستند تا نام و عنوان پژوهشگاه صنایع دستی و گردشگری و كرسی سلامت اجتماعی یونسكو در ایران هم در پوستر این رویداد فرهنگی درج شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، پوستر جدید فراخوان نمایشگاه «لبخندِ زمین» انتشار یافت، رویدادی که در سال جهش تولید و با حمایت شورای نظارت بر اسباب بازی و مشارکت مرکز سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و استودیو عروسک برگزار می گردد.
پس از انتشار و استقبال از این فراخوان پژوهشگاه صنایع دستی و گردشگری و کرسی سلامت اجتماعی یونسکو در ایران به جمع حامیان معنوی این رویداد پیوستند.
نمایشگاه عروسک های «لبخند زمین» در دو بخش تخصصی و عمومی برگزار می گردد که در بخش تخصصی در بردارنده عروسک هایی است که با هر جنس و ابعادی به مفهوم «لبخندِ زمین» اشاره داشته باشد.
انتخاب مواد و ابعاد ساخت عروسک های «لبخندِ زمین» برای علاقه مندان آزاد است و موادی که برای ساخت این عروسک ها استفاده می شود باید از پارچه، چوب، پاپیه ماشه، انواع خمیر مجسمه، گل، گچ و تلفیقی از مواد در دسترس و بخصوص طبیعی و دوست دار طبیعت باشد.
همچنین عروسک ها باید به صورت خلاقانه و ابداعی ساخته شود و عروسک های کپی به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد.
علاقه مندان تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ فرصت دارند عکسی از عروسک های خود به شماره واتس اپ ۰۹۹۱۲۴۷۸۷۶۷ ارسال نمایند و و بعد از داوری و انتخاب اولیه بر مبنای خصوصیت های یاد شده، عروسک ها به دبیرخانه ارسال شود.
نمایشگاه بخش تخصصی که در آن آثار عروسک سازان حرفه ای ارزیابی می شود، بعد از آخر شیوع بیماری کرونا و عادی شدن شرایط جامعه برگزار و تاریخ آن هم در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.
همچنین در انتها برگزاری این نمایشگاه گواهی حضور با تاییدیه از حامیان به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.
در همین حال علاقه مندان برای ارسال اثر به بخش عمومی که برای گروه کودک و نوجوان و خانواده ها در نظر گرفته شده است، می توانند دست به ساخت عروسک با مبحث «لبخند زمین» با هر جنس و ابعادی بزنند و از آن در فرمت jpg و با پس زمینه سفید عکاسی و آنرا ارسال نمایند.
آثار ارسالی و منتخب این بخش در نمایشگاه مجازی و سایت و صفحه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شبکه های اجتماعی به نمایش در خواهد آمد.
حامیان معنوی این رویداد، اعلام آمادگی کرده اند تا برگزارکنندگان را در زمینه اطلاع رسانی و تبلیغ، برگزاری نمایشگاه در فضاهای دیگر و معرفی آثار به علاقه مندان در حوزه های کاری خود یاری کنند.


1399/02/20
03:35:55
5.0 / 5
2953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی