جشنواره سرخ نگاران از رمان تپش قدردانی نمود

جشنواره سرخ نگاران از رمان تپش قدردانی نمود دست و هنر: در آیین پایانی اولین جشنواره بین المللی كتاب ایثار و شهادت سرخ نگاران رمان تپش اثر رفیع افتخار از تولیدات كانون پرورش فكری شایسته تقدیر شناخته شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، در این مراسم که روز ۳۰ اردیبهشت ماه به همت معاونت بنیاد شهید و امور ایثارگران در چند بخش به صورت مجازی برگزار شد، کتاب های «پل جغاتو» از انتشارات «به نشر» تألیف مجید محبوبی و «سبز، سرخ، سفید» نوشته حسین شکربیگی از انتشارات «سوره های عشق» بعنوان برگزیده بخش کودک و نوجوان معرفی گشتند.
هیأت داوران در همین بخش از کتاب «تپش» که قبل تر جایزه دومین دوره ی کتاب سال سبک زندگی کودک و نوجوان را نیز از آن خود کرده بود، تقدیر کردند.
اثر خواندنی رفیع افتخار داستان پسری است که تمام خانواده اش را در جنگ از دست می دهد. او همراه با مادربزرگ خود مجبور به مهاجرت می شود و در این تغییرات چالش های جدیدی پیش روی او قرار می گیرد. مبارزه ی این قهرمان با مشکلات، در کنار تصویری از زشتی های جنگ و دلاور مردی رزمندگان و مردم شجاع ایران موضوع هایی است که نویسنده در اثر خود به آن پرداخته است.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم: «روز بعد، باردیگر از اول بامداد می رود دنبال کارهایش و من را در خیاط خانه تنها می گذارد. شاگردها دوست ندارند زیاد توی دست و پایشان بپلکم، اما من از رو نمی روم. به سوزن نخ کردن و دوختن دقت می کنم و به بقیه ی ریزه کاری های خیاطی. گاهی هم با اصرار، مشتری ها را راه می اندازم و اندازه هایشان را در دفتری قدیمی و کهنه یادداشت می کنم. آن روز، آقا رضا تا شب من را تنها می گذارد و وقتی برمی گردد، خسته تر از آن است که بیرون برویم. می گوید به چند جا سر زده و به دیدن چند نفر از دوستانش رفته و برای همین دیر کرده است. بعد یواشکی با شاگردها پچ پچ می کند.»
این اثر در چارچوب طرح رمان نوجوان امروز از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار یافته است و ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارند.منبع:

1399/03/05
13:43:25
2815
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی