انتشار اثر جدید فریبا كلهر

یك آدم نقاشی كن!، یك روایت فلسفی است

یك آدم نقاشی كن!، یك روایت فلسفی است به گزارش دست و هنر یك آدم نقاشی كن!، جدید ترین اثر فریبا كلهر به بیان مفهومی فلسفی برای كودكان پرداخته است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، کتاب یک آدم نقاشی کن! داستان عمو نقاش و دختر کوچکی به نام صبا است که گفت وگوهای آنها شکل دهنده بدنه اصلی داستان است. عمو نقاش مقرر است برای صبا یک آدم بکشد اما به جای آن یک موش می کشد، از همین جای داستان چالش های صبا با تعریف انسان و ماهیت و هویت او شروع می شود.
قهرمان اصلی داستان در ادامه خواهان تغییر در نقاشی است، اما مرد نقاش باز هم برای او موش می کشد، موش هایی که رفتارهای انسانی دارند اما در نهایت در نگاه صبا نمی توانند شبیه انسان ها باشند. در ادامه مرد نقاش و صبا درباره ی این خصوصیت ها صحبت می کنند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «عمو نقاش موش دیگری کشید. موشی که در لانه اش یخچال بزرگی داشت که درش باز بود. عمو نقاش اظهار داشت: «این موش چیزهای دیگری هم می خورد. ببین یخچالش پر از سوسیس و هندوانه و نوشابه ی گازدار است.» صبا اظهار داشت: اما باز هم او یک موش است و با آدم فرق دارد. برایم یک آدم نقاشی بکش!»
این کشمش ها و گفت وگوها مخاطب را به سمت سوال هایی مفهومی درباره ی خود سوق می دهد، اما نویسنده هوشمندانه عمل می کند و برای داستان، آخر بندی متفاوتی در نظر گرفته است. مخاطبان بالای ۱۱ سال مقرر است در انتها با چالش جدیدی روبرو شوند و با بستن کتاب به سراغ یافتن پاسخ سوال های شان بروند.
میترا عبدالهی تصویرگری این کتاب را بر عهده داشته و این اثر با قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه وارد بازار کتاب کودک و نوجوان شده است.
برای تهیه این اثر ۲۸ صفحه ای می توانید به فروشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (آفرینش) در سرتاسر ایران و شهرهای کتاب رجوع کنید.

1399/03/06
14:26:24
5.0 / 5
3005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی