رئیس مركز توسعه فن آوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری:

كنسرسیومی برای تعدیل قیمت چادر مشكی تشكیل می شود

كنسرسیومی برای تعدیل قیمت چادر مشكی تشكیل می شود به گزارش دست و هنر اسماعیل قادری فر اظهار داشت: دغدغه های ما تعدیل قیمت محصولات عفاف و حجاب در كشور ازجمله چادر مشكی است بر این اساس در حال تشكیل كنسرسیومی با تولیدكنندگان طراحان و ارگان های ذی ربط در این عرصه هستیم.



به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی اولین نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب ماه مبارک رمضان، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فن آوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری در جهت برگزاری اولین نمایشگاه مجازی محصولات عفاف و حجاب اظهار داشت: در زمینه چادر مشکی در حال ایجاد کنسرسیومی از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان هستیم و در این حوزه با انجمن فعالان حوزه عفاف و حجاب، دانشگاه امیرکبیر و انجمن تولیدکنندگان نساجی یزد در حال مذاکره هستیم.
او خاطرنشان کرد: این مساله در چارچوب یک کنسرسیوم در حال مذاکره است تا بتوانیم در زمینه تولیدات فن آورانه محصولات موردنیاز بانوان کشور گام های جدی برداریم و از سوی دیگر قیمت ها را برای محصولات کلیدی و استراتژیک در حوزه عفاف و حجاب کاهش دهیم.
این فعال حوزه مشاغل هویت ساز اضافه کرد: تولید چادر مشکی یکی از حیاتی ترین اقلام حوزه عفاف و حجاب است که به رغم ظرفیت های بسیار خوبی که در کشور برای تولید چادر مشکی داریم متأسفانه از این ظرفیت ها استفاده نمی گردد و ما موظف هستیم سالیانه چندین میلیون یارد چادر مشکی که نماد زن ایرانی و هویت ایرانی اسلامی برای زن مسلمان است را از خارج از کشور وارد نماییم و خروج ارز نداشته باشیم.
رئیس مرکز توسعه فن آوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: فعالان حوزه عفاف و حجاب باید همت خویش را معطوف تولید محصولات عفاف و حجاب کنند. در این راه نباید فراموش کرد ملزومات تولید نوآورانه را در نظر بگیرند بعنوان مثال در حوزه چادر مشکی نوآور بودن طرح ها، سبک بودن، رنگ، کیفیت و مواردی از این دست، نکاتی است که نیازمند نوآوری و کار فن آورانه دارد.
قادری فر اظهار داشت: معاونت علمی بعنوان یک تسهیلگر در جریان نوآوری در کشور از شرکت های دانش بنیان و فن آوری که در حوزه های مختلف عفاف و حجاب ازجمله مقوله چادر مشکی یا در زمینه طراحی مد و لباس ایرانی اسلامی فعال می باشند، حمایت می کند.
او خاطرنشان کرد: با عنایت به وضعیت جامعه دینی ایران اسلامی، مبحث عفاف و حجاب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اغلب زنان و دختران ایران اسلامی به مبحث عفاف و حجاب و نوع پوشش اهمیت می دهند.
رئیس مرکز توسعه فن آوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری اضافه کرد: طبیعتاً عرضه محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و ما با برگزاری نمایشگاه و رویدادهای تخصصی تلاش در شناسایی ظرفیت تولیدکننده های ایرانی در این عرصه برای جامعه مخاطبمان هستیم.
قادری فر خاطرنشان کرد: متأسفانه در حوزه پوشش های اسلامی شامل مد و لباس کار نوآورانه ای در کشور انجام نشده است. تشنگان معارف اسلامی که در این عرصه فعال می باشند کارهایی انجام داده اند اما متأسفانه نوآوری های عمیقی نیستند که بتواند جامعه مخاطب را جذب نماید.
او اذعان داشت: یکی از کارکردهای نمایشگاه عفاف و حجاب تزریق روح نوآوری در این حوزه می باشد تا بتواند جامعه هدف و مخاطبان بیشتری را اغنا، برندهای جدید این حوزه را معرفی و دستاوردهایی که در این عرصه وجود دارد را به نمایش بگذارد.
این فعال حوزه شرکت های هویت ساز اضافه کرد: یکی از ستادهای توسعه فن آوری که در سال های اخیر تشکیل شد؛ ستاد توسعه فن آوری های نرم و هویت ساز است که ذیل یک برنامه راهبردی بعنوان کارگروه صنایع خلاق تلاش می کند در همه حوزه های فن آوری های نرم و هویت ساز در حوزه عفاف و حجاب که ضریب نفوذ بسیار زیادی در مخاطب دارد برنامه ریزی کند.
رئیس مرکز توسعه فن آوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری اظهار داشت: از اقدامات این ستاد راه اندازی سه مرکز نوآوری در حوزه عفاف و حجاب ازجمله مرکز نوآوری های علوم انسانی در قم، مرکز نوآوری های مد و لباس اسلامی در دانشگاه شریعتی دانشگاه فنی حرفه ای، مرکز نوآوری پاک علم و فن آوری هنر و علوم انسانی در دانشگاه علم و فرهنگ است تا بتوانیم از ظرفیت های شرکت های خلاق و دانش بنیانی که تمایل به حضور در این حوزه دارند، استفاده نماییم.
قادری فر اظهار داشت: طبیعتاً در هر حوزه ای که تمایل به برتری پیدا کردن داریم نیازمند به استفاده از ظرفیت های نوآورانه و فارغ التحصیلان دانشگاهی در رابطه با این حوزه هستیم تا بتوانیم حداکثر بهره را در شکل گیری جریان های نوآورانه در حوزه های تخصصی مانند مد و لباس اسلامی، عفاف و حجاب ببریم.
او اضافه کرد: این ستاد بسته حمایتی از شرکت های خلاق برای توسعه کسب وکار، بازار سازی، استفاده از توان استارت آپی در نظر گرفته است تا بعنوان زیرساخت نیروی انسانی ما در این عرصه بتوانند خویش را بازسازی کنند؛ در سبد حمایتی ما در معاونت علمی در حوزه صنایع خلاق انواع تسهیلگری شامل مالی و غیرمالی، بسترسازی برای نفوذ بیشتر بازار محصولات فن آورانه و نوآورانه پیشبینی شده است.
قادری فر در انتها خاطرنشان کرد: ستاد توسعه فن آوری های نرم یکی از حامیان اصلی این نمایشگاه بود، چونکه حوزه صنایع خلاق و هویت ساز یک حوزه بکر است و بازار بزرگی در انتظار شرکت های دانش بنیان و فن آور قرار دارد.

1399/03/08
13:22:58
5.0 / 5
2553
تگهای خبر: انجمن , دانشگاه , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی