در كتاب كی می ترسد؟

تشویق كودكان به افزایش آگاهی درمورد احساساتشان

تشویق كودكان به افزایش آگاهی درمورد احساساتشان به گزارش دست و هنر كتاب كی می ترسد؟ تألیف سو گریوز، با ترجمه فرزانه كریمی توسط انتشارات قاصدك چاپ و انتشار یافته است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، کتاب «کی می ترسد؟» تألیف سو گریوز، با ترجمه فرزانه کریمی توسط انتشارات قاصدک چاپ و انتشار یافته است. این مجموعه به شیوه اطمینان بخش و دقیق به مرور ترس هایی می پردازد که معمولاً بچه ها، بزرگسالان و حتی حیوانات آنها را تجربه می کنند. کتاب همینطور به چیزهای متفاوتی اشاره می کند که افراد مختلف را می ترساند و این نکته را نشان داده است که همه از چیزهایی یکسان نمی ترسند.
هدف این کتاب تشویق کودکان به افزایش آگاهی هایشان در مورد احساسات، نگرش و نیازهایشان است و توجه به احساسات، نگرش و نیازهای دیگران.
این کتاب علاوه بر روایتگر بودن، داستان بی کلام تصویری هم دارد، داستان بی کلام و تصویری در صفحه ۲۴ و ۲۵ کتاب موقعیتی را برای صحبت کردن و گوش دادن فراهم نموده است. بچه ها با دیدن این تصاویر باید تشویق شوند تا ماجرای هر تصویر را خودشان تعریف کنند.
«تام کمی عصبی است. چون برای نخستین بار، شب را بیرون از خانه خودشان و در خانه مادربزرگش می گذراند. کمی بعد تام متوجه می شود که بازی با مادربزرگ چقدر بامزه است. آیا وجود خرس کوچولویش سبب شده که او حس آرامش داشته باشد؟ در انتهای داستان تو با خوش حالی «شب بخیر» می گوید.
روش استفاده از کتاب به روشی طراحی و تصویرگری شده که بزرگسالان بتوانند همراه کودک به قصه سرایی بپردازد. این کتاب برای مجموعه رفتارهای احساسات کودکان فراهم گشته است تا نقطه شروعی برای بحث هایی گسترده درباره رفتارها و احساسات کودکان هم در ارتباط با خودشان و هم در ارتباط با دیگران باشد. تصاویر هماهنگ با داستان و کلمه ها و عبارت هایی که در داستان تکرار می شوند هم کمک می کنند کودکانی که تازه آغاز کرده اند تا داستانی را خودشان به تنهایی بخوانند، در این کار، اعتماد به نفس بیشتری به دست آورند.
کتاب «کی می ترسد؟» تألیف سو گریوز، با ترجمه فرزانه کریمی، در ۲۸ صفحه مصور رنگی، به قیمت ۹، ۵۰۰ تومان توسط انتشارت قاصدک چاپ و انتشار یافته است. سو گریوز نویسنده کتاب های کودکان است که تابحال برای کودکان پیش دبستان و دبستان بیشتر از ۲۰۰ عنوان کتاب نوشته است. کتاب های وی شامل هم داستان و هم غیر داستان می شود. او مدتی هم آموزگار بوده است. از این نویسنده به جز کتاب «کی می ترسد؟» کتاب های اگر این طوری بشود چی؟ و از همه چیز بدم می آید! هم به فارسی ترجمه شده است.1399/03/13
23:10:15
5.0 / 5
2390
تگهای خبر: بازی , طراحی , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی