منتخبان مرحله اول معرفی شدند

اعلام نتایج داوری سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی

اعلام نتایج داوری سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی به گزارش دست و هنر دبیرخانه سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی، منتخبان مرحله اول داوری ایده های رسیده به این دبیرخانه را معرفی نمود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مربیان (منتوران) سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی در نشستی حضوری به بررسی و انتخاب ایده های متناسب با معیارهای این رویداد در مرحله اول غربالگری ایده ها پرداختند.
این جلسه با حضور محسن حموله مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آیدین مهدی زاده دبیر سومین رویداد ملی ایده آزاد و دیگر مربیان این رویداد برگزار گردید.
مهدی زاده در این نشست به افزایش ۳۰ درصدی ایده های ثبت شده در سامانه دریافت ایده رویداد در مقایسه با رویداد قبلی اشاره نمود و تعداد ایده های بارگذاری شده را بیشتر از ۱۶۰ طرح و ایده اعلام نمود. او همینطور گفت در این دوره رویداد ۶۰ درصد ایده پردازان خانم ها و ۴۰ درصد آقایان بوده اند.
او از کیفیت ایده های رسیده به دبیرخانه در مقایسه با دوره های قبلی ابراز شادمانی کرد و اضافه کرد: خیلی از ایده های بررسی شده و مورد تأیید مربیان در صورت اصلاح و گذراندن دوره های آموزشی در ادامه فرآیند رویداد، پتانسیل بالا برای تولید انبوه و عرضه در بازار دارند.
دبیر سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی توضیح داد: نیمی از ایده های ارسال شده در گروه «بازی های رومیزی» است که این نکته نشان دهنده رشد و محبوبیت این دسته از سرگرمی ها بین مخاطبان و طراحان است و توجه به این نکته در تدوین چشم انداز طراحی و تولید سرگرمی ها قابل تأمل است.
مهدی زاده اعلام نمود بیشترین ایده های رسیده به دبیرخانه در گروه های «فکری» و «حرکتی و مهارتی» است. وی در ادامه اضافه کرد: با عنایت به اهمیت طراحی و تولید محصولات در گروه «حرکتی و مهارتی» و کم تعداد بودن این گروه از ایده ها در دوره های گذشته، در سومین دوره این رویداد توجه ویژه ای به این بخش وجود دارد و تعداد و کیفیت ایده های رسیده در این گروه هم بسیار امیدوار کننده است.
در آخر این نشست ایده های منتخب در این مرحله از داوری عرضه شدند که در مجموع در بخش «بازی های رومیزی» ۵۱ ایده از ۴۴ ایده پرداز به مرحله بعد رویداد راه پیدا کردند. پنج ایده پرداز در این بخش از بین منتخبان دوره قبل رویداد بوده و بدون استفاده از فرآیند منتورینگ ایده های خویش را تکمیل کرده و برای مرحله بعدی داوری آماده خواهند شد.
همچنین در بخش اسباب بازی هم ۳۳ ایده از ۲۹ ایده پرداز مورد تأیید مربیان رویداد قرار گرفت. در این بخش هم دو ایده پرداز از بین منتخبان دوره قبل رویداد، بدون استفاده از فرآیند منتورینگ، ایده های خویش را می توانند تکمیل کرده و در مرحله دوم داوری شرکت نمایند.
در سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی ۲۵ درصد کل ایده پردازان کودک و نوجوان بوده که از این تعداد ۱۳ ایده پرداز به مرحله بعد راه پیدا کردند.


1399/03/19
23:20:48
5.0 / 5
2560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی