دبیر انجمن شركت های هواپیمایی به دست و هنر خبر داد

احتمال راه اندازی پروازهای تركیه از شنبه

احتمال راه اندازی پروازهای تركیه از شنبه به گزارش دست و هنر دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از امكان باز شدن مرز هوایی تركیه و آغاز پروازهای مسافری به این كشور از شنبه هفته آینده (۳۱ خرداد ماه) اطلاع داد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، طی ماه های گذشته و به دنبال شیوع کرونا در کشورهای مختلف سفرهای هوایی، زمینی و دریایی بسیاری لغو شد و کشورهای مختلف مرزهای خویش را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل کنند اما به تدریج و در روزها و هفته های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشورها برای از سر گیری سفرهای هوایی، زمینی و دریایی شروع شد و دولت ها به تدریج محدودیت های خویش را در این حوزه کم می کنند.
البته پیش از این گمانه زنی هایی در اینباره مطرح شده بود در خصوص این که احیانا مرزهای هوایی ترکیه از نیمه خرداد ماه سال جاری بازگشایی می شود امااین اتفاق نیافتاد.
حالا مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- درباره تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به ادامه داشتن مذاکرات و صورت گرفتن گشایش های جدید در کشور ترکیه، برخی اخبار غیر رسمی در اینباره به دست ما رسیده است که احتملا مرز هوایی این کشور همسایه از شنبه هفته آینده (۳۱ خرداد ماه) بازگشایی شده و پروازهای مسافری هم شروع شده است.
وی ادامه داد: مذاکرات همه کشورها با یکدیگر برای از سرگیری پروازهای مسافری شروع شده است و هر روز خبری از گشایش ها و کاهش محدودیت سفرهای هوایی منتشر می شود و ایران هم مانند دیگر کشورها مذاکرات خویش را شروع کرده است. اما تا کنون به غیر از مقاصدی که برای پروازهای یکطرفه، دو طرفه و باری اعلام شده بود، مقصد دیگری برای انجام پروازهای خارجی نهایی نشده است.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به اینکه پروازهای خارجی انجام شده غالبا یک طرفه یا برای است، اظهار داشت: به دنبال مذاکرات صورت گرفته با ترکیه و هماهنگی های انجام شده، امکان باز شدن مرزهای هوایی ترکیه در شنبه هفته آینده وجود دارد و در این صورت پروازهای خارجی مسافری به مقصد این کشور هم بزودی راه اندازی خواهد شد.1399/03/26
15:03:38
5.0 / 5
2354
تگهای خبر: انجمن , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی