ضمن درخواست برای شناسایی خانواد شهید افغانستانی؛

قالیباف: پیوند دو ملت ایران و افغانستان هیچگاه گرفتار خدشه نخواهد شد

قالیباف: پیوند دو ملت ایران و افغانستان هیچگاه گرفتار خدشه نخواهد شد به گزارش دست و هنر رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این كه ایران و افغانستان سال هاست در راه آرمانی مشترك خون می دهند، اظهار داشت: جوانان مبارز ایرانی و افغانستانی از دفاع مقدس تا امروز سر بر زانوی یكدیگر اشهد شهادت خوانده اند و پیوند دو ملت هیچگاه گرفتار خدشه نخواهد شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، ضمن درخواست برای شناسایی خانواده‌ی شهید سرافراز افغانستانی لشکر ۵ نصر خراسان، نوشت:
«در تمامی سال های دفاع مقدس، برادران شریف، نجیب، مومن و انقلابی افغانستانی داوطلبانه در کنار ما بودند. در سال های بعد هم جوانان افغان نشان دادند که در خط مقدم دفاع از حرم و مقابله با استکبار سینه سپر می کنند. مستکبرین و همه‌ی آنانی که خویش را به آمریکا و دوستانش فروخته اند، مطمئن باشند که نه هیچگاه افغانستان تن به مذلت دوستی با مستکبران خواهد داد و نه پیوند این دو ملت با یکدیگر گرفتار خدشه خواهد شد؛ ما سال هاست در راه آرمانی مشترک خون می دهیم. جوان مبارز ایرانی و افغانستانی روزی در فکه و شلمچه و روزی در حلب و خانطومان سر بر زانوی همدیگر اشهد شهادت خوانده اند؛ ما و ترک رسم برادری؟ به خواب ببینید.
چند روزی است پیکر پاک شهید افغانستانی عزیزی با نام شهید "نسیم افغانی" فرزند میرزامحمد از لشکر ۵ نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک در فکه تفحص شده است. تابحال تلاش ها برای یافتن خانواده‌ی مکرم و معزز این شهید سرافراز نتیجه بخش نبوده است. اگر کسی نشانی از آن عزیزان در ایران یا افغانستان دارد اطلاعات آنرا در اختیار کمیته جست وجوی مفقودین قرار دهد.
برای شادی روح و علو درجات تمامی شهدای غیور افغانستانی دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم افغانستانی، حمد و صلواتی قرائت نماییم.»
منبع:

1399/03/26
23:35:39
2495
5.0 / 5
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی