معرفی كتاب كودك و نوجوان

در بین دایناسورها

در بین دایناسورها مجموعه ۸ جلدی ۱۰۰۰ خطر یا خودت تصمیم می گیری داستانی با چند آخر با عناوین مختلف، تألیف میریام مارگراف و ترجمه معصومه پیرانی، توسط انتشارات قاصدك چاپ و انتشار یافته است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مجموعه ۸ جلدی «۱۰۰۰ خطر» یا خودت تصمیم می گیری داستانی با چند آخر با عناوین مختلف، تألیف میریام مارگراف و ترجمه معصومه پیرانی، اخیرا در خرداد ۹۹ توسط انتشارات قاصدک چاپ و انتشار یافته است.
دومین جلد از این مجموعه ۸ جلدی با عنوان «در میان دایناسورها» درباره پودری اسرارآمیز است که تو و دوستت را تبدیل به دو دایناسور می کند و به عصر زندگان می برد. دایناسور خشمگین ۷ تنی با سرعت به طرف دایناسور پاپرنده ای می رود و می خواهد با شاخ هایش او را به سیخ بکشد و تو در چند قدمی آنها ایستاده ای! شاید پس از آن دایناسورها به سراغ تو بیایید.
در اغلب کتاب ها ماجراها برای دیگران پیش می آید اما در این کتاب تو و همسفرت در دل ماجراها قرار می گیرید و اینکه با چه حوادثی در بین دایناسورها دست و پنجه نرم کنید به تصمیم گیری هایت بر می گردد.
باورت نمی گردد اما حقیقت دارد، روی جعبه نوشته پودر جادویی! دوستش ساشا می گوید: این واقعاً یک پدر جادویی است. پدربزرگم آنرا درست کرده است. با آن می توانی با یک جهش، به هر مکان و هر زمان که دلت خواست بروی. باورت نمی گردد و می گویی: مزخرف است.
شما در اتاق زیر شیروانی خانه ساشا هستید. ساشا این جعبه کوچک را اینجا بین وسایل قدیمی و شکسته و از میان تار عنکبوت ها پیدا کرده است. ساشا به تو نزدیک تر می شود و در گوشی با لحنی وسوسه انگیز می گوید: پدربزرگم در اینباره کتابی نوشته است مطالب کتاب عین واقعیت است. باورت می شود او وقتی انسان ها چرخ را اختراع کردند آن جا بوده. او با کریستف کلمب در کشف قاره امریکا همراه بوده است. اما تو هنوز باورت نمی گردد و می گویی: این ها حتما تخیلات پدربزرگت بوده اند. همینطور چیزی ممکن نیست.
ساشا جعبه را باز می کند جعبه دو قسمت دارد که یکی با پودری تیره و دیگری با پودری روشن پر شده است. او با هیجان برائت توضیح می دهد: من همه نوشته های پدربزرگم را خوانده ام با پودر تیره می توانیم باردیگر به زمان حال برگردیم اما حتما باید مقدار دقیقی از پودر را استفاده نماییم. می دانی قسمت هیجان انگیز آن کجاست؟ اینکه پودر به صورت خودکار تو را تبدیل به یکی از موجودات هم عصر آن زمان می کند. اگر تو در عصر حجر فرود بیایی، تبدیل به یک انسان اولیه می شوی. اگر در روم باستان فرود بیایی، به یک رومی تبدیل می شوی...
می گویی: شاید یک گلادیاتور؟ و از تصور آن هیجان زده می گویی خیلی خوب حالا اگر به زمان دایناسورها برگردیم چه می شود؟
ساشا می گوید: خبر ندارم! اما اگر مقدار کافی از پودر را برای برگشت به زمان حال با خودمان برداریم دیگر چه فرقی می کند که ما به چه زمانی می رویم، می خواهی امتحان کنی؟ ساشا پودر برای سفر بازگشت را در کیفش می گذارد و حرکت می کند.منبع:

1399/04/01
23:53:00
5.0 / 5
2293
تگهای خبر: سفر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی