در یك بیانیه اعلام شد

تدابیر نظارتی كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور در فضای مجازی

تدابیر نظارتی كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور در فضای مجازی دست و هنر: كارهای عرصه مد و لباس در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی از این پس با نظارت كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور رقم می خورد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، اخیرا اطلاعیه ای از طرف واحد روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در خصوص ضرورت مهر تأیید این کارگروه بر عملکرد فعالان عرصه مد و لباس در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر و برمبنای آن تلاش شد دیگر بار بر نقش و جایگاه نظارتی این کارگروه در رابطه با کارهای جاری فعالان صحه گذاشته شد؛ موضوعی که تا قبل از این در رابطه با ارائه هرگونه مجوز فعالیت به شکل حقیقی نیز خبرساز شده بود.
بیانیه سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، موضوعات زیر را هدف قرار داده است:
با توجه به افزایش مصرف محصولات فرهنگی و هنری مد و لباس در فضای مجازی، افزایش برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری توسط دستگاه ها و مؤسسات در فضای مجازی را به فال نیک گرفته و از آن استقبال می نماییم.
- اصول و ضوابط محتوایی تولید و عرضه محصولات و آثار فرهنگی و هنری حوزه مد و لباس تابع همان مقررات جاری طراحی و تولید محصولات فرهنگی و هنری است و صرف فراهم بودن بستر عرضه در فضای مجازی نمی تواند ناقض آن مقررات باشد.
-برگزاری پویش ها، نمایشگاه ها، جشنواره ها و سایر رویدادهای فرهنگی، هنری، رسانه ای، عرضه و فروش محصولات در فضای مجازی هم بدون هماهنگی این کارگروه در سراسر کشور غیرمجاز می باشد.
-دستورالعمل صدور مجوز و نظارت بر عرضه آثار فرهنگی و هنری بوسیله رسانه های برخط نیز همچون شرایط برگزاری جشنواره و نمایشگاه و دوره های آموزشی حوزه مد و لباس است و این امر نیازمند ستاندن شناسه شیما از کمیسیون ماده ۴ کارگروه ساماندهی مد و لباس است.
-با ابلاغ دستورالعمل مذکور، هرگونه نمایش، عرضه و فروش محصولات حوزه مد و لباس در بسترهای دیجیتال باید با هماهنگی دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس باشد.
پیش ازاین نهادهایی همچون پلیس فتا و واحدهای رسیدگی به جرایم سایبری در قوه قضائیه بر این امر نظارت داشتند و حال قرار شده است که در بدو امر نظارت، نهادی دولتی در ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت مجازی هنرمندان و صنعتگران عرصه مد و لباس کشور را از فیلتر خود عبور دهد.


1399/04/03
23:10:28
2041
5.0 / 5
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی