دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر به گزارش دست و هنر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: تمام انقلاب ها دارای نقطه عطفی در تاریخ خود هستند و فاجعه هفتم تیر یكی از نقاط عطف انقلاب اسلامی ایران است. همزمان با این اتفاق رفتارهای اجتماعی، سیاسی و نظامی كشورمان تغییر نمود و تحولی در جبهه های دفاع مقدس بوجود آمد و می توان گفت جامعه ما تا قیامت مدیون شهدای هفتم تیر است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، مهندس سعید اوحدی روز چهارشنبه ۴ تیرماه در دیدار با تعدادی از خانواده های شهدای هفتم تیر رسالت بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران را ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت عنوان نمود و اظهار داشت: امروز کشور ما تحت شدیدترین و بی سابقه ترین فشارها از جانب استکبار جهانی به سر می برد. در چنین شرایطی بیشتر از هر زمانی احتیاج به فرهنگ ایثار و شهادت داریم، چونکه تجربیات قبلی نشان داده که تنها این فرهنگ است که سبب سربلندی کشورمان می شود.
وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت سبب رشد و تحول می شود و اگر در راه انقلاب اسلامی به موفقیت رسیدیم به علت نقش پررنگ این فرهنگ بوده است. امروز هم اگر به دنبال فتح قله دومین چله انقلاب هستیم همچنان باید از همین فرهنگ کمک بگیریم.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه هدیه ای که خداوند به شهدا داده توفیق شفاعت دیگران است اضافه کرد: امام صادق (ع) هم می فرمایند شهدا در دروازه ورود به بهشت جمال سیدالشهدا (ع) را می بینند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: ما نمی توانیم حال فرزندان، والدین و همسران شهدا را درک نماییم، اما این واقعیت را درک می نماییم که به فرموده امام (ره) شهدا چشم و چراغ کشور هستند؛ یعنی چراغی برای هدایت ما و چشمی برای حفاظت از ارزش های نظام جمهوری اسلامی هستند.
اوحدی با اشاره به جایگاه شهدای صدر اسلام اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) از شهدای اولیه اسلام با ادبیات و بزرگی خاصی یاد کرده اند، چونکه در همان ابتدای مسیر همه چیز خویش را فدا کردند. شهدای هفتم تیز هم مانند همان شهدای صدر اسلام هستند چونکه در شرایط و روزهای خیلی سخت در ابتدای انقلاب به شهادت رسیدند. در آن زمان منافقین به این جمع بندی رسیده بودند که برای ضربه زدن به انقلاب باید استوانه ها و ستون های اصلی نظام را از بین برد و این شهدا که همگی از بزرگان نظام بودند در راه مقابله با این توطئه ها جان خویش را فدا کردند.
وی ادامه داد: تمام انقلاب ها دارای نقطه عطفی در تاریخ خود هستند و فاجعه هفتم تیر یکی از همان نقاط عطف برای انقلاب اسلامی ایران است. همزمان با این اتفاق رفتارهای اجتماعی، سیاسی و نظامی کشورمان تغییر نمود و تحولی در جبهه های دفاع مقدس به وجود آمد. موفقیت های ما در جبهه های نبرد بعد از این حادثه به دست آمد و ایران در جنگ دست بالا را پیدا کرد. در نهایت می توان گفت جامعه ما تا قیامت مدیون شهدای هفتم تیر است.
معاون رئیس جمهور در مورد اتفاقات رخ داده در تیرماه اظهار داشت: ماه تیر ماه خاصی در تاریخ مقاومت در کشورمان است، ۶ تیر سالروز ترور ناموفق مقام معظم رهبری است. هفتم تیر سالروز فاجعه انفجار حزب جمهوری است. در هشتم تیر ماه هم فاجعه بمباران شیمیایی سردشت رخ داده است. شهادت آیت الله صدوقی و شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان از دیگر اتفاقات این ماه هستند و به خوبی حقوق بشر آمریکایی را نشان می دهند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه شجره طیبه انقلاب اسلامی بر پایه خون پاک شهدا رشد کرده است اضافه کرد: امنیت کشورمان به برکت خون شهدا برقرار شده است. اگر در سال های اخیر شهدای مدافع حرم در خارج از مرزهای کشورمان از انقلاب اسلامی دفاع کردند باید ریشه آنرا در مکتب شهدای هفتم تیر دید.
اوحدی اضافه کرد: امروز شاهدیم که آمریکا ناجوانمردانه ورود تمام امکانات بهداشتی را به ایران ممنوع کرد، اما می بینیم که کشور ما در این شرایط سخت وضعیت خوبی دارد اما آمریکا در بحران های مختلفی به سر می برد.
وی با اشاره به هدف چله دوم انقلاب اظهار داشت: مقام معظم رهبری هدف اصلی دومین چهل سال را رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی دانسته اند و تمام شاخصهای لازم برای رسیدن به این هدف در جامعه بزرگ ایثارگران وجود دارد. بنیاد شهید و امور ایثارگران هم آمادگی لازم را برای شنیدن نظرات و استفاده از پیشنهادات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دارد.
خانواده های شهدای حاضر در این نشست هم به بیان نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در انتها این مراسم از خانواده معظم شهدای هفتم تیر قدردانی نمود.

منبع:

1399/04/06
11:46:16
2120
5.0 / 5
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی