كرونا در آیینه سواد رسانه ای و علوم شناختی منتشر گردید

كرونا در آیینه سواد رسانه ای و علوم شناختی منتشر گردید به گزارش دست و هنر كتاب «كرونا در آیینه سواد رسانه ای و علوم شناختی» نوشته معصومه نصیری منتشر گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، در معرفی این کتاب که توسط انتشارات پشتیبان به چاپ رسیده است، آمده است: ما در عصر کرونا قرار داریم و دنیای پساکرونا هم انتظار ما را می کشد تا پارادایم «قرن ده ساله» و «جهش های پنج ساله» از لای کتاب ها و تحلیل های رسانه ای به منصه ظهور برسد. پارادایم های نوین برساخته از این تحولات هم نقش رسانه را به مثابه بازوی مؤثر و بلامنازع دوران حاضر و پیش رو پررنگ تر ای قبل می کند و این یعنی شناخت دقیق کارکردها و کاربست های رسانه ای ضرورتی حتمی و قطعی است.
رسانه به معنای همه جانبه آن دیگر تنها اطلاع رسان و آگهی بخش نیست. در این بستر زمانی، رسانه آموزش می دهد، اقتصاد قرنطینه ای را هدایت می کند، امید می آفریند، با گمراهی مقابله کرده و عزم عمومی برای مواجهه با تحولات را بوجود می آورد. رسانه امروز بسان قطعه ای استراتژیک از پازل تحولات جهانی می تواند سامان دهنده یا برهم زننده نظم و امنیت باشند. می تواند یاری گری مخاطب باشد یا ضدمخاطب رفتار کند. اما هر آنچه هست، رسانه با همه کارکردها امروز توانسته جهان را از مرحله بحران به سمت فراگیری عمومی نحوه مقابله با بحران و اشتراک گذاری تجربیات به شکل فراسرزمینی کند.
در این کتاب به کارکردهای رسانه در شرایط بحران، رقابت رسانه های جریان اصلی و شبکه های اجتماعی، وظایف رسانه در صیانت در مخاطبان در مواقع بحران، اخبار کرونایی و تاثیرات شناختی، شایعه خط مقدم انحراف افکار عمومی، اخبار جعلی و علوم شناختی، از پاندمی کرونا تا کشورگشایی اینفودمی ها، روایت سازی رسانه ها، حکمرانی نوین، نگاهی آینده پژوهانه به پساکرونا، شهرهای هوشمند و پساکرونا، نگاه فناورانه به جهان پساکرونا و... پرداخته شده است.1399/04/19
15:31:22
5.0 / 5
2194
تگهای خبر: آموزش , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی