معاون فرهنگی كانون پرورش فكری خبر داد

برگزاری بیست وسومین جشنواره قصه گویی به صورت مجازی

برگزاری بیست وسومین جشنواره قصه گویی به صورت مجازی دست و هنر: باتوجه به شیوع ویروس كرونا و موانع برگزاری مراسم های جمعی، بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، به صورت مجازی انجام می شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون و رئیس جشنواره بین المللی قصه گویی، ضمن اعلام برگزاری مجازی این جشنواره اظهار داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور و پیش بینی های احتمالی در ارتباط با تداوم این شرایط در فصل پاییز، شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی قصه گویی تصمیم گرفت تا با تغییرهایی در فرم و محتوای این جشنواره، مرحله استانی دوره بیست وسوم را به صورت مجازی برگزار کند.
وی اظهار داشت: باتوجه به استقبال سال های گذشته از این رویداد فرهنگی و ارسال نزدیک به ۱۷ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره بیست ودوم، تعطیلی یا تأخیر در اجرای آن جفا در حق علاقه مندان به قصه گویی بود.
زمردیان اضافه کرد: فراخوان این دوره از جشنواره مرداد سال جاری اعلام می شود و در پاییز و شب یلدا شاهد برگزاری جشنواره های استانی خواهیم بود تا ان شالله بتوانیم مرحله منطقه ای و ملی را در سال آینده برگزار نماییم.
او با اشاره به تغییرهای به وجود آمده در نحوه برگزاری جشنواره بیان کرد: سعی شده است تا در جشنواره امسال شاهد تغییرهایی در شیوه و ژانرهای قصه گویی جشنواره همچون توجه به احیای شیوه های قصه گویی سنتی، آئینی و بومی، توجه به قصه های ارزشی، جنگ و دفاع مقدس، تغییر در شکل و نوع برگزاری بخش بین الملل و همین طور اضافه شدن بخش ویژه ای برای قصه گویان حرفه ای باشیم که مجموعه تغییرهای اعمال شده به زودی در فراخوان جشنواره اعلام خواهد شد.
رئیس جشنواره بین المللی قصه گویی افزود: برگزاری جشنواره قصه گویی در بخش استانی به صورت مجازی برگزار می شود و داوران این حوزه همراه با علاقه مندان قصه گویی می توانند شاهد اجرای قصه ها باشند و به قصه گویان برتر رتبه بدهند.
زمردیان در آخر اظهار داشت: انجمن قصه گویی کانون پرورش فکری، امسال دوره های آموزشی قصه گویی را در سراسر کشور به صورت حضوری و مجازی برگزار کرده که با استقبال خوبی روبرو شده است. این استقبال به خصوص در حوزه آموزش به بزرگ سالان شایان توجه بود.
دوره های آنلاین آموزش قصه گویی توسط مرکز مجازی کانون به آدرس kpf.ir انجام می شود.


منبع:

1399/04/26
13:19:53
5.0 / 5
2011
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی