با هدف حمایت از تولید اسباب بازی داخلی در سال جهش تولید

برگزیدگان سومین رویداد ملی ایده آزاد كانون پرورش فكری اعلام شدند

برگزیدگان سومین رویداد ملی ایده آزاد كانون پرورش فكری اعلام شدند دست و هنر: برگزیدگان نهایی سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی از طرف كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان معرفی گشتند.


به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، آثار ۳۰ ایده پرداز یا گروه ایده پردازی، در مرحله نهایی از طرف داوران متخصص برگزیده شد تا اسناد لازم برای ارائه این ایده ها به سرمایه گذاران و صنعت گران ارائه شود.
این آثار از بین ۱۶۰ اثر رسیده به دبیرخانه رویداد در دو مرحله انتخاب گردید و ملاک انتخاب آن توان دبیرخانه ایده آزاد برای ایجاد امکان جذب حامی صنعتی و مالی است و این انتخاب به این معنا نیست که ایده هایی که به این مرحله راه پیدا نکرده اند از نظر کیفیت در سطح پایین تری قرار داشته اند. به همین دلیل در صورتیکه آمار کلی آثار رسیده نشانگر افزایش ۳۰ درصدی ارائه ایده به دبیرخانه نسبت به دوره پیشین بود، گروه مربیان متخصص در مراحل مختلف، ایده هایی را انتخاب کردند که بیشترین توان برای ارائه به بازار و صنعت اسباب بازی ایران را داشته باشند. در اولین مرحله از این میان در مجموع ۸۴ ایده شامل ۵۱ ایده ساخت بازی رومیزی و ۳۳ ایده ساخت اسباب بازی انتخاب و زیر نظر مربیان متخصص (منتورها) پرورش داده و تکمیل شد. در این میان اداره کل سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبیرخانه ایده آزاد، با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و برگزاری نشست های حضوری یا آنلاین، تمامی توان و شناخت و تجربه های خود از بازار اسباب بازی ایران برای پیگیری و پرورش ایده ها و بالا بردن احتمال و شانس جذب پشتیبانی از طریق بازار سرمایه و صنعت اسباب بازی را در سال «جهش تولید» به کار خواهد گرفت. در همین حال مربیان متخصص رویداد در بخشی جداگانه، ۹ ایده دیگر را که هسته مناسبی برای پرورش و بالندگی در آینده نزدیک را داشتند و با صرف زمان بیشتر به بالندگی و پختگی لازم جهت ارائه به بازار خواهند رسید، معرفی و آنها شایسته تقدیر عنوان کرده اند. برخی از ایده های این بخش به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد بااینکه یکی از آثار بخش برگزیدگان اصلی نیز اثر همین بچه هاست، کودکانی که امسال ۲۵ درصد از ایده های ارسال شده به رویداد متعلق به آنها بود. سال قبل و در دومین دوره این رویداد نیز ۲۰ اثر در مجموع به مرحله نهایی راه پیدا کرد که تابحال ۵ ایده به مرحله تولید رسیده و از طرف کانون و دیگر تولیدکنندگان به بازار عرضه شده و چند اثر دیگر نیز در مراحل تولید قرار گرفته است. به همین دلیل اختصاص بیش از نیمی از آثار رسیده به دبیرخانه سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی ایران به گروه «بازی های رومیزی» نشان دهنده رشد و محبوبیت این دسته از سرگرمی ها بین مخاطبان و طراحان است و توجه به این نکته در تدوین چشم انداز طراحی و تولید سرگرمی ها قابل تأمل است. در همین حال باتوجه به شیوع بیماری کرونا مقرر است آئین پایانی رویداد به احتمال زیاد در تاریخی که در آینده اعلام خواهد شد، به صورت مجازی اجرا شود و ایده پردازان نیز فیلم های معرفی اثر خودرا به این آئین ارسال نمایند تا به صورت آفلاین برای علاقه مندان نمایش داده شود. اسامی افراد برگزیده و شایسته تقدیر سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی ایران در سایت خبری کانون، سایت رویداد ایده آزاد اسباب بازی و در صفحه اختصاصی جشنواره ملی اسباب بازی کانون در اینستاگرام اعلام شده است.


منبع:

1399/05/07
22:24:00
1832
5.0 / 5
تگهای خبر: آثار , اسباب بازی , بازی , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی