تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران با تأمین مالی اتحادیه اروپا

تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران با تأمین مالی اتحادیه اروپا تدوین برنامه ملی گردشگری ایران با همكاری سازمان جهانی گردشگری و یونسكو و با تأمین مالی از جانب اتحادیه اروپا ادامه می یابد. تنظیم این برنامه با شیوع كرونا متوقف شده بود.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علیرضا رحیمی ـ مدیرکل دفتر برنامه ریزی و پشتیبانی از توسعه گردشگری ـ با بیان این خبر اظهار داشت: بر مبنای مکاتبه رسمی از جانب سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در تهران به معاونت گردشگری، بودجه فاز دوم ادامه همکاریهای مشترک برای انجام پروژه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری به تصویب رسیده است.
رحیمی با بیان این که یونسکو پیشتر در جلسه ای در چارچوب ویدئوکنفرانس برای تداوم همکاری ها با ایران به منظور مشارکت در انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده بود، اضافه کرد: تصویب فاز دوم بودجه برای ادامه همکاری ها بر اساس نهایی کردن پروپوزال طرح با کمک فنی مشاوران بین المللی (UNWTO) و مشارکت ذی نفعان در فرآیند تدوین، در مکاتبه رسمی به معاونت گردشگری اعلام شده است.
رحیمی افزود: دفتر منطقه ای یونسکو در تهران بعنوان هماهنگ کننده با مشاوران بین المللی طرح، در نامه ای رسمی نسبت به حمایت در به کارگیری نیروی های متخصص بین المللی با همفکری سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، مشارکت آنها در کمیته فنی پروژه و پوشش هزینه کارشناسان بین المللی اعلام آمادگی کرده است.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روزرسانی و بازبینی برنامه ملی گردشگری ایران را با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو از یک سال پیش شروع کرد. در تیرماه سال جاری اعلام گردید که تدوین برنامه ملی گردشگری ایران با شیوع کرونا متوقف شده است.
منبع:

1399/05/20
22:12:38
5.0 / 5
2064
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی