از مجموعه میز بازی ایرانی انجام شد

تولید بازی رومیزی مار و مارگیر با اقتباس از منطق الطیر

تولید بازی رومیزی مار و مارگیر با اقتباس از منطق الطیر به گزارش دست و هنر بازی رومیزی مار و مارگیر بر مبنای داستانی از منطق الطیر عطار نیشابوری، طراحی و آماده تولید در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شده است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، ۱۰ بازی رومیزی و کارتی برگرفته از آثار فاخر ادبیات کهن فارسی همچون مثنوی معنوی مولانا، منطق الطیر عطار نیشابوری، کلیله و دمنه، تاریخ بیهقی و… همینطور ادبیات معاصر شامل آثار نیما یوشیج، حبیب یغمایی و… از جانب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طراحی شده است.
«مار و مارگیر» یکی از بازی های مجموعه ی «میز بازی ایرانی» است که از جانب علی شیرکرمی برای کودکان بالای هفت سال طراحی شده است.
بر همین اساس بازی رومیزی «مار و مارگیر» از داستانی به همین نام از منطق الطیر عطار نیشابوری برگرفته شده است.
این سرگرمی از نوع بازی های فکری و حل معما است. در این سرگرمی یک بازیکن در نقش مارگیر باید محل پنهان شدن مار را بر روی صفحه بازی با استفاده از حدس زدن رنگ تکه های مختلف مار پیدا کند.
به گفته طراح بازی رومیزی «مار و مارگیر»، این داستان یکی از داستان های آموزنده منطق الطیر است که کمتر به آن پرداخته شده و جذاب بودن داستان هم سبب انتخاب این داستان از بین داستان های دیگر شده است.
علی شیرکرمی در مورد خصوصیت های داستان خوب در تولید بازی اظهار داشت: بازی علاوه بر جذابیت باید آموزنده باشد. این که تنها یک داستان جالب باشد دلیل کافی و مناسبی برای اقتباس به منظور طراحی بازی نیست. داستان ها باید نکته مثبت و آموزنده هم در خود داشته باشند و مخاطب را به تأمل برانگیزد.
طراحی این بازی ها با الهام و اقتباس از داستان های ادبیات فارسی به سفارش اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷ شروع شده است.


منبع:

1399/05/31
21:32:49
5.0 / 5
1967
تگهای خبر: آثار , بازی , سرگرمی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی