ساخت سینما امید بانه تا دو ماه دیگر شروع می شود

ساخت سینما امید بانه تا دو ماه دیگر شروع می شود به گزارش دست و هنر كردستان مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی كردستان در نشست مشترك با فرماندار و شهردار و شورای اسلامی شهر بانه از ساخت سینما امید بانه اطلاع داد.


عبیدالله رستمی در نشست مشترک با فرماندار و شهردار و شورای اسلامی شهر بانه که در مورد سینما امید بانه تشکیل شد، اظهار نمود: یکی از افتخارات بزرگ شهر و مردم بانه در طول تاریخ انتخاب و اختیار دین مبین اسلام بدون جنگ و خونریزی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: در این خطه از سرزمین ایران علما و نامداران بزرگی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری برخواسته است.
وی افزود: نیاز هست شهر بانه با این قدمت فرهنگی و هنری و افتخار دینی ومذهبی در زمینه های فرهنگی و هنری باردیگر احیا شود.
رستمی در مورد فضاهای فرهنگی در شهر بانه و تاثیرگذاری آن در تولید و جهش تولید در آثار فرهنگی و هنری بیان داشت: در شهر بانه سینماگران بزرگی همچون مرحومان طاها کریمی و رحیم ذبیحی ظهور کرده است ساخت سینما باعث احیا و تولید فیلم در این منطقه خواهد شد.
وی در مورد راه اندازی سینما امید بانه اظهار داشت: روزگاری این شهر دارای دو سینمای استاندارد با ظرفیت حداقل ۵۰۰نفر بوده ولی حالا فاقد یک سینما است نیاز هست شهرداری در این پروژه که خیلی از شهرهای دیگر خواستار انتقال مجوز آن هستند به جد ورود کند.
رستمی ضمن اعلام آمادگی کامل اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان برای کمک به ساخت پروژه سینما امید بانه اظهار داشت: زمین ویژه ساخت سینما از استان و اداره کل راه و شهرسازی پیگیری و تا یک هفته دیگر تعیین تکلیف نهایی خواهد شد.
ساخت سینما امید بانه یکی از مطالبات هنرمندان و مردم است
اسماعیل رستم پور فرماندار بانه در این جلسه قول مساعد داد از این تاریخ تا دو ماه آینده ساخت پروژه سینما بانه آغاز خواهد شد اظهار داشت: ساخت سالن سینمای مجهز و استاندارد از مطالبات هنرمندان حوزه سینما و مردم فهیم بانه است.
وی افزود: شهرداری علیرغم مشکلات موجود تا دو ماه آینده ساخت سینما را در زمین مورد نظر آغاز خواهد نمود نیاز هست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی در این حوزه تسهیل گری نموده تا اعتبارات این پروژه هرچه زودتر اختصاص پیدا کند.
در انتها سروه قادرخانزاده شهردار بانه نسبت به ساخت سینما بانه صحه گذاشتند و خاطرنشان کرد: شهرداری برپایه توافقات انجام گرفته در ساخت سینما امید بانه که از مطالبات برحق هنرمندان و مردم بانه است اهتمام ویژه ای خواهد داشت، نیاز هست هرچه زودتر ساخت پروژه آغاز شود.1399/06/06
14:42:58
5.0 / 5
1913
تگهای خبر: آثار , سینما , شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی