تعویق تكمیل كلیسایی كه ۱۳۷ سال منتظر مانده بود

تعویق تكمیل كلیسایی كه ۱۳۷ سال منتظر مانده بود به گزارش دست و هنر تاریخ تحویل كلیسای مشهور «ساگرادا فامیلیا» واقع در اسپانیا به علت شیوع كرونا به تعوق افتاد و ساخت آن دیگر تا سال ۲۰۲۶ هم به اتمام نخواهد رسید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، «استیو کمپس» سرپرست پروژه ساخت کلیسای «ساگرادا فامیلیا» بیان نمود: « شرایط بحران ویروس کرونا ما را مجبور کرد درباره جدول زمانی ساخت این کلیسا تجدید نظر نماییم.»
این کلیسا که در شهر بارسلون واقع در اسپانیا قرار دارد، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری این کشور به حساب می آید.
کلیسای «ساگرادا فامیلیا» که ساخت بنای آن در سال ۱۸۸۲ شروع شده بود و هنوز کامل نشده است بعد از حدود ۱۴۰ سال، سال قبل مجوز ساخت دریافت کرد.
این کلیسا که معمار آن «آنتونی گائودی» از بزرگترین معماران دو قرن اخیر دنیا بوده است از شاهکارهای معماری به حساب می آید که از سال ۲۰۰۵ میلادی بعنوان یکی از آثار پرارزش در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
«آنتونی گائودی» معمار برجسته اسپانیایی ۱۵ سال آخر عمر خویش را صرف پروژه کرد سرانجام در طبقه زیرین کلیسا به خاک سپرده شد. در زمان مرگ «گائودی» در سال ۱۹۲۶ کمتر از یک چهارم از کل بنای کلیسا تکمیل شده بود.
بعد از اتمام پروژه ساخت این بنا، کلیسای «ساگرادا فامیلیا» ۱۸ برج خواهد داشت که ارتفاع بلندترین آنها به ۱۷۲ متر خواهد رسید.
قرار بود ساخت این کلیسا تا سال ۲۰۲۶ (همزمان با صدمین سالگرد درگذشت گائودی) به پایان برسد.
سرپرست ساخت کلیسای «ساگرادا فامیلیا» بیان نمود: «ما نمی توانیم تاریخ جدیدی برای اتمام ساخت این بنا اعلام نماییم، اما مطمئنا تکمیل آن تا سال ۲۰۲۶ غیر ممکن خواهد بود.»
به قول «کمپس» در ماه مارس همزمان با بیان قرنطینه توسط دولت اسپانیا روند ساخت این کلیسا هم متوقف گردید و ساخت آن از هفته های آینده ازسرگرفته خواهد شد.
حتی با از سرگیری ساخت این کلیسا، روند ساخت و ساز به علت کمبود بودجه که با کمک های مردمی و سود حاصل از بلیت های فروخته شده به گردشگران تأمین می شد، سرعت کمی خواهد داشت، چون که منبع تأمین بودجه ساخت این کلیسا در دوران کرونا با مشکل روبرو شده است.
پیشتر اعلام شده بود، سالانه بیشتر از ۴.۵ میلیون توریست از کلیسای تاریخی و زیبای شهر بارسلون دیدن می کنند. مقامات شهر بارسلون معتقدند در صورت تکمیل این پروژه بسیار بزرگ سالانه ۲۰ میلیون گردشگر از آن دیدن خواهند کرد.1399/06/28
15:04:57
5.0 / 5
1749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی