معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جشنواره مدولباس فجر محفلی برای گفتگو و خلاقیت است

جشنواره مدولباس فجر محفلی برای گفتگو و خلاقیت است به گزارش دست و هنر معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره را فرصتی برای بروز داشته های انسانی و مغتنمی دانست كه هر كدام می تواند ثروت عظیمی را در زمینه فكر و فرهنگ رقم زند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در سخنانی اظهار نمود: حوزه مدیریت مد و لباس بر مبنای کار گروهی، تمهید و طراحی شده که دستگاه ها و نهادهای گوناگون در آن عضویت دارند و این تجمع دستگاه ها سبب می شود که امور به اتفاق جمع پیش برده شود.
حسینی، جشنواره را فرصتی مناسب برای گرد هم آمدن و مساعدت نهادهای سهیم، دخیل و شریک دانست و اضافه کرد: حضور و اهتمام هنرمندان به رونق و تعالی آثار عرضه شده یاری رسانده و اهتمامی، جدی پرارزش و قابل تأمل است.
او با تاکید بر اینکه جشنواره فرصتی برای بروز توانمندی های انسانی و مغتنمی است که هر کدام می تواند ثروت عظیمی را در زمینه فکر و فرهنگ رقم زند خاطرنشان کرد: جشنواره، محل بروز خلاقیت ها و گفتگوهاست؛ جشنواره محل گرد هم آمدن اشخاص حقیقی و حقوقی است که کمتر فرصت تعامل با یکدیگر را به دست می آورند و در جشنواره است که ما می توانیم انگشت اشارتی به سمت داشته های ثمین فکری و فرهنگی مان داشته باشیم.
حسینی اظهار داشت: اقلیم پهناور ایران و اقوام سربلند و شریفی که در این کشور زندگی می کنند، همگی دستمایه آفرین شهای آثار هنری در حوزه مد و لباس هستند و طی سالهای اخیر، انتخاب شعار و مبحث برای جشنواره مد و لباس فجر که یکی نقش مکران بود و دیگری فر گلستان، باعث شد که هنرمندان دیگر بار به داشته های خویش توجه کرده و آنرا پایه ای برای خلاقیت های خود قرار دهند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه اضافه کرد: امیدواریم این سنت حسنه استمرار یافته و بتوانیم از مجموع داشته هایمان برای افزایش توانمندی ها بهره برده و برندسازی نماییم. اتفاقی که با نمایش مجموعه های پوششی همراه شده و اگر بتوانیم از این مسیر کار را پیش بریم، مد و لباس ایرانی نه فقط در داخل کشور که در حوزه جغرافیایی و فرهنگی دیگر کشورها هم مورد اقبال قرار می گیرد و موجبات صدور فرهنگ و آشنایی دیگران با فکر و اندیشه ایرانی را فراهم می آورد.


منبع:

1399/07/01
20:02:55
5.0 / 5
1587
تگهای خبر: آثار , اقلیم , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی