همراه با رشد كیفیت و تنوع و تولید محصولات بدون مشابه داخلی

نوشت افزار ایرانی تعطیلی بردار نیست

نوشت افزار ایرانی تعطیلی بردار نیست دست و هنر: جشنواره ایران نوشت كه امسال با مشاركت بیش از 120 تولیدكننده نوشت افزار ایرانی، جایگزین نمایشگاه (با قدمت 7 ساله) شده بود، با استقبال چشم گیری رو به رو شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، بنا بر اعلام محمد یقینی، دبیر جشنواره ایران نوشت، علاوه بر ۱۰۰۰ فروشگاه نوشت افزار محلی و ۴ فروشگاه اینترنتی، ۲۰ فروشگاه تخصصی نیز در این جریان سهیم شدند؛ در این میان بیش از ۵۰، ۰۰۰ خانواده از این رویداد استقبال کردند که نیمی به صورت حضوری و نیم دیگر به صورت مجازی بوده است.
وی افزود: هر چند با اتمام شهریور، جشنواره ایران نوشت امسال به انتها رسید، اما سامانه اطلاع رسانی عرضه کنندگان و نقاط فروش نوشت افزار ایرانی (محلی و اینترنتی) که لیست شده است، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و به تدریج اطلاعات آن تکمیل تر و نقاط عرضه بیشتری به آن اضافه خواهد شد و به روز رسانی می شود.
طبق گفته مدیرعامل مجمع ایران نوشت، در حوزه خودکار، ماژیک، مداد و پاک کن رشد بسیار خوبی به لحاظ کیفیت، کمیت و تنوع برند رخ داده است. همین طور در عرصه تولید دفتر، امسال از طرح های در رابطه با سردار حاج قاسم سلیمانی و مبارزه با کرونا و ارج نهادن به مقام مدافعان سلامت استقبال قابل توجهی شده است و استفاده از فناوری واقعیت افزوده ( AR) روی جلد دفترها نیز از دیگر نوآوری ها و جذابیت های دفترهای ایرانی بوده است.
یقینی درباب میزان مصرف نوشت افزار اظهار نمود: «با توجه به بررسی های میدانی ۴ ماه پایانی سال تحصیلی گذشته (۹۹-۹۸) و سال تحصیلی جدید، نیاز به نوشت افزار و مصرف در اقلامی مانند دفتر، مداد، تراش، پاک‏کن و سایر محصولات اصلی نوشت افزار نه فقط کاهش نداشتیم، بلکه به سبب افزایش تکالیف و تمارین برای جبران کمبود فضای آموزشی حضوری مدارس، بعضاً با افزایش مصرف در محصولات مذکور نیز روبه رو شده ایم. در نتیجه جریان تولید و مصرف نوشت افزار که در سال های گذشته در شهریورماه به اوج می رسید، به یک روند مستمر و تدریجی در طول سال تبدیل خواهد شد.»
یقینی در آخر اظهار داشت: توجه به محتوای بومی و ایرانی که همیشه دغدغه تولیدکننده ها و خانواده ها بوده نیز با پیگیری جدی تر و فعال شدن کانون های محتوا و کاراکتر ایرانی، با سرعت بیشتری به پیش خواهد رفت.
لذا می توان نتیجه گرفت که تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی با همان انگیزه این چند سال قبل که سبب رشد و نمو چشم گیری در این صنعت بوده است، با همه تلاش خود در جهت رشد کیفیت و تنوع و «تولید محصولات بدون مشابه داخلی» به پیش می روند.


منبع:

1399/07/05
14:18:14
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی