در قالب طرح میز بازی ایرانی

بازی سیمرغ برمبنای منطق الطیر عطار تولید شد

بازی سیمرغ برمبنای منطق الطیر عطار تولید شد بازی كارتی سیمرغ با اقتباس از منطق الطیر عطار نیشابوری طراحی و آماده تولید در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شده است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، این سرگرمی که یکی از بازی های برگرفته از آثار فاخر کهن فارسی و ادبیات معاصر است برمبنای داستان «سیمرغ» عطار نیشابوری از طرف آیدین مهدیزاده طراحی شده است.
«سیمرغ» از خانواده بازی های کارتی است. در این سرگرمی تصمیم گیری و تصمیم سازی و مهارت های راهبردی به چالش کشیده می شود. در این بازی دو نفره، بازیکنان می کوشند با چیدن کارت هایی که به صورت تصادفی از دسته کارت ها بر می دارند ردیف های بیشتری را بسازند تا ارتفاع ردیف های خودرا بیش تر کنند.
در بازی «سیمرغ» ۳۲ کارت وجود دارد، ۳۰ کارت پرنده که بنابر ارزش پرنده ها ارزش گذاری از یک تا ۱۰ شده اند. و دو کارت هدهد که می تواند بعنوان هر عددی که بازیکن بخواهد محسوب شود. هر بازیکن سه کارت در دست دارد که با پایین گذاشتن یک کارت در هر دور بازی حق دارد یک کارت را از دسته کارت ها جایگزین کند.
بازیکنان زمانی می توانند کارت ها را در ردیف دوم بچینند که کارت بعدی یا حاصل جمع دو کارت مجاور باشد یا حاصل تفریق آنها. در این صورت کارت ما بین دو کارت قبلی و در ردیف دوم قرار می گیرد. ردیف اول بین دو بازیکن مشترک است. اما ردیف های بعدی را هر بازیکن برای خود می سازد. در صورتیکه در کارت های دست بازیکن حاصل جمع و حاصل تفریق کارت های روی زمین نباشد، برای برداشتن کارت از دسته کارت های اصلی بازیکن باید یک کارت را به ردیف اول اضافه کند.
مجموعه «میز بازی ایرانی» به سفارش مرکز سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۹۷ شکل گرفته است.

1399/07/06
15:15:19
5.0 / 5
1493
تگهای خبر: آثار , بازی , تولید , سرگرمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی