رونمایی از یك لباس ویژه برای بانوان شاغل با محوریت عفاف و حجاب

رونمایی از یك لباس ویژه برای بانوان شاغل با محوریت عفاف و حجاب به گزارش دست و هنر هم زمان با مراسم اختتامیه دو نمایشگاه لباس عاشورایی و عفاف و حجاب در فرهنگسرای نیاوران از لباسی مبتنی بر مؤلفه های عفاف و حجاب ویژه بانوان شاغل در ادارات رونمایی می شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، هم زمان با مراسم اختتامیه پنجمین نمایشگاه لباس عاشورایی و اولین نمایشگاه عفاف و حجاب که مقرر است روز دوشنبه ۳۱ شهریور در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود، از لباس عفاف و حجاب زنان شاغل در ادارات رونمایی می شود.
این لباس که محور طراحی و تولید آن حفظ پوشش کامل در عین کاربردی بودن، راحتی در استفاده، فراهم آوردن امکان تحرک بالا برای بانوان شاغل در حین انجام کار، ترکیب رنگ مناسب با محیط کار، تنوع رنگ در تولید با در نظر گرفتن سلایق بانوان و دادن آزادی انتخاب رنگ و زیبایی بوده است، توسط مهنوش تیمورزاده، کارشناس طراحی لباس و دوخت طراحی و دوخته شده است.
بانوان شاغل در اداره ها می توانند با استفاده از این سبک لباس های طراحی شده ویژه محیط کار، در عین حفظ حجاب کامل، راحتی در استفاده از پوشش اسلامی را به صورت کامل تجربه کنند.
یادداشت مهنوش تیمورزاده طراح این لباس به شرح زیر است:
سال ها به این فکر بودم که بانوی نجیب ایرانی که مقید به اصول اسلامی است و باید یا می خواهد حجاب کاملش را حفظ کند، چطور از پس برخی محدودیت های دست و پاگیر زندگی روزمره بر می آید!؟
این بانوی گرامی که چادر به سر دارد و می خواهد پوشه های قفسه اداره اش را جابجا کند، یا وقتی خودکارش زیر میز کلاس درسش می افتد، یا هنگام رانندگی و پیچیدن در جاده منتهی به محل کار یا اسکانش، یا موقع گرفتن وضو در مجتمع تجاری ای که به هر علت در آن تردد دارد، و … برای صیانت از حجابش، سختی هایی را متحمل می شود و تمرکزش را از دست می دهد؛ شاید هم گاهی سرخورده شود و خدای ناکرده کمتر در اجتماع مشارکت کند.
پس من و همکاران دلسوزم در مجموعه ای که افتخار عنوان مبدع پوشش نوین اسلامی را دارد، در جهت این دغدغه، بدعتی نو نهادیم و با تلفیق دو عنصر اصلی حجاب یعنی چادر و مانتو، پوشش کاملی را تولید و عرضه کردیم تا محدودیت های حرفه ای - اجتماعی بانوی محجبه ایرانی را برطرف نماییم.
این لباس در جهت پشتیبانی از تولید ملی، از پارچه های چادری ایرانی با کیفیت بسیار بالا و متناسب با ذائقه سخت پسند بانوی ایرانی-اسلامی دوخته شده است.
ضمناً با تدابیری که در طراحی آن اتخاذ شده، ضمن حفظ پوشش کامل، محدودیت های روزمره ای که پیش تر برشمردم، کاملاً از بین رفته است؛ مثلاً: تعبیه زیپ بر روی آستین، برای انجام فریضه وضو.
با افتخاری مدام و حسن نیتی تمام امید آنرا دارم که با حمایت مردم شریف این خاک پاک، این لباس را بعنوان لباس ملی (زنان) به ثبت برسانم و گامی نو و مقدس در راه ترویج عفاف در ایران اسلامی بردارم و با تبلیغی صحیح و جامع از حجاب و عفاف این مهم را جامه عمل بپوشانم که: حجاب مصونیت است، نه محدودیت.منبع:

1399/07/06
21:23:07
5.0 / 5
1423
تگهای خبر: تولید , زیبایی , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی