توجه به گنجینه عظیم ایثارگران زن موجب حل خیلی از مشكلات جامعه می شود

توجه به گنجینه عظیم ایثارگران زن موجب حل خیلی از مشكلات جامعه می شود دست و هنر: معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهدا، جانبازان و آزادگان زن را گنجینه بسیار بزرگی دانست كه توجه و ترویج ابعاد زندگی و شخصیت آنان می تواند موجب حل خیلی از مشكلات جامعه شود.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، مهندس سعید اوحدی روز چهارشنبه ۱۴ آبان در دومین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی و همایش سراسری بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهید، جانباز و آزاده با اعلان اینکه این کنگره با پیشنهاد دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار می گردد اظهار داشت: این کار باید فارغ از رویکردهای کلیشه ای پیگیری و اجرا شود و نتیجه آن باید منجر به حل قسمتی از مسائل امروز جامعه با کمک گنجینه عظیم ایثارگران زن شود.
وی ادامه داد: درباب اهداف این کنگره باید بطور مشخص تصمیم گیری شود و بعنوان مثال اگر باید سبک زندگی ایثارگران زن ترویج شود باید به خوبی در این عرصه فعالیت شود. مقام معظم رهبری در زمانی واژه اقتدار معنوی را مطرح نمودند و به بیان ایشان اقتدار معنوی موجب سربلندی و قدرت یک جامعه می شود. بسط اقتدار معنوی نیز می تواند یکی دیگر از اهداف این کنگره باشد.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: یکی از نکات مهمی که باید در اهداف کنگره به صورت جدی مورد توجه باشد موضوع گام دوم انقلاب است. چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود و به بیان مقام معظم رهبری وارد چله دوم انقلاب شده ایم.
دکتر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نیز در این نشست تاکید کرد: توجه به ایثارگران و شهدای زن یک لزوم است و امیدواریم با همکاری تمام اعضای ستاد برگزاری این کنگره بتوانیم در چهلمین سال دفاع مقدس کارهای خوبی را در زمینه زنان ایثارگر داشته باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به این که به سبب کرونا بخش مهمی از این کنگره به صورت مجازی برگزار می شود، لازم است که قبل و پس از این کنگره جریان سازی لازم را در عرصه های مختلف رسانه ای، اجتماعی، هنری، فرهنگی و سایر عرصه ها داشته باشیم و همچون اقداماتی که می توان در این راه انجام داد اعلام فراخوان مسابقه برای بخش های مختلف کنگره است.
ابتکار اشاره کرد: یکی از اقدامات خوب و ماندگاری که می توان در رابطه با این کنگره انجام داد کاشت نهال به یاد شهدا و ایثارگران زن است. این اتفاق می تواند در زمان های مختلف صورت گیرد و منحصر به زمان کنگره نباشد. بطور قطع با هم افزایی موجود بین دستگاه ها می توانیم یاد و خاطره شهدای زن را زنده نگه داریم و نقش عظیم آنها در دفاع مقدس را بازگو نماییم.
سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست به ارائه گزارشی از برنامه ها و کارهای انجام شده درباب برگزاری کنگره ملی و همایش سراسری بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده و کارهایی که در گذشته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بزرگداشت شهدا و ایثارگران زن انجام شده است پرداخت.
فریده اولاد قباد مشاور امور زنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلان اینکه شهدای شاخص زن الگوهای خوبی برای جوانان امروز هستند اظهار داشت: جای خالی شهدای زن در خیلی از زمینه ها همچون در کتاب های درسی و آموزشی احساس می شود و این شهدا باید بیش از پیش به مردم معرفی شوند.
سایر حاضران در این نشست نیز به بیان نظرات و طرح پیشنهادهای خود پرداختند.

منبع:

1399/08/14
21:18:12
5.0 / 5
1363
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , كتاب , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی