توسط كانون پرورش فكری؛

طرح های نخستین رویداد ایده آزاد بازی های كامپیوتری داوری می شوند

طرح های نخستین رویداد ایده آزاد بازی های كامپیوتری داوری می شوند نخستین رویداد ملی ایده آزاد در بازی های كامپیوتری در حالی برگزار می گردد كه مركز سرگرمی های سازنده و بازی های كامپیوتری كانون پرورش فكری، ایده های طرح شده در این رویداد را داوری می كند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، نخستین رویداد ملی ایده آزاد در بازی های کامپیوتری در حاشیه چهارمین جشنواره بازی های جدید بنیادی ملی بازی های کامپیوتری توسط مرکز سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شده و ایده های طرح شده در این رویداد داوری می شوند.
در بخشی از این رویداد با عنوان هکاتون (ایده آزاد) که سه بخش دارد، تمامی آثار رسیده به دبیرخانه مورد بررسی قرار می گیرد تا از تمامی ظرفیت های موجود در این عرصه استفاده گردد.
در این دوره، بازی های کامپیوتری و موبایلی در سه بخشِ «بازی های جدی» شامل بازی های حرفه ای و آموزشی در حوزه کودک و نوجوان، بخش «ایده آزاد» شامل بازی ها و ایده های نوِ بازی سازها و استعدادهای جوان و خلاق و بخش «سمپوزیوم» شامل پژوهش ها، مقاله ها و تحقیق های علمی و دانشگاهی در حوزه کودک و نوجوان، مورد داوری قرار می گیرد.
کشف و شناسایی افراد خلاق و مستعد در حوزه بازی های کامپیوتری در سطح کشور از اهداف مهم این رویداد است.
اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیشتر، سه دوره رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی را برگزار کرده است و در ادامه با عنایت به اهمیت بازی های کامپیوتری و همینطور مخاطبان گسترده این نوع بازی ها، مبادرت به برگزاری نخستین رویداد ملی ایده آزاد با مبحث بازی های کامپیوتری کرده است.
بر اساس تفاهم نامه همکاری اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون با معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی های کامپیوتری مقرر شد که بخش کودک و نوجوان این رویداد ملی توسط سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری مورد ارزیابی و داوری قرار گیرد.


منبع:

1399/08/16
21:06:21
1032
5.0 / 5
تگهای خبر: آثار , آموزش , اسباب بازی , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی