شبكه های تلویزیونی HD شدند

شبكه های تلویزیونی HD شدند رئیس صداوسیما بامداد یكشنبه ـ 9 آذر ماه ـ بعد از بازدید از استودیو و اتاق فرمان شبكه های یك و سه سیما، راهی نودال جدید شد تا در آیینی رسمی، HD شدن شبكه های تلویزیونی صداوسیما را اعلام و اجرائی كند.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، عبدالعلی علی عسکری با حضور در پخش شبکه های یک و سه سیما و سپس در ارتباط های تصویری جداگانه با مدیران شبکه و پخش شبکه های نسیم (سیما)، نمایش (سیما)، العالم (معاونت برون مرزی)، خبر (معاونت سیاسی)، کودک (سیما)، افق (سیما)، ایران کالا (معاونت مالی و سرمایه انسانی)، ورزش (سیما)، مستند (سیما)، تماشا (سیما) و آی فیلم (برون مرزی) ضمن شنیدن گزارش وضعیت تبدیل سامانه های این شبکه ها به پخش HD، دستور آغاز پخش با استانداردهای جدید را صادر کرد.
در تماس تصویری علی عسکری، سامانه HD در واحدهای سیگنال رسانی زمینی، ماهواره ای و فرستنده جماران هم به صورت رسمی شروع به کار کرد.
در این مراسم، رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، حمید شاه آبادی، معاون سیما، برنا فیروزی، مشاور اجرائی و رئیس حوزه ریاست رسانه ملی، محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما و تعدادی از مدیران ارشد رسانه، دکتر علی عسکری را همراهی کردند.
علی عسکری قبل از این مراسم، در یک برنامه زنده تلویزیونی، پخش برنامه های سیما با کیفیت HD را اقدامی در جهت حرکت صداوسیما در مرز دانش روز توصیف کرد.
با شروع به پخش شبکه ها با کیفیت HD، مخاطبان صداوسیما به دو صورت امکان دریافت با کیفیت این تصاویر را دارند. اگر تلویزیون شما قابلیت دریافت HD دارد، کافی است یک دفعه دیگر شبکه ها را روی گیرنده های خود جستجو کنید؛ اما اگر گیرنده شما قابلیت دریافت HD را نداشته باشد، می توانید گیرنده هایی را که از این کیفیت پشتیبانی می کنند، از شرکت های مجاز تهیه کنید.1399/09/09
12:46:21
1295
5.0 / 5
تگهای خبر: شركت , فناوری , فیلم , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی