توسط انتشارات هستان؛

كتاب رقص مضراب منتشر گردید

كتاب رقص مضراب منتشر گردید اخیرا کتاب رقص مضراب شاملِ ۲۲ قطعه برای سنتورنوازی معاصر با قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان انتشار یافته است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، کتاب «رقص مضراب» شاملِ ۲۲ قطعه برای سنتورنوازی معاصر به قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان اخیرا توسط انتشارات هستان منتشر و راهی بازار نشر شده است.
نویسندگان کتاب می گویند حس زیبای یادگیری و یاددادنِ هم زمان، انگیزه اصلی انتشار این کتاب است. از روزی که با افتخار در محضرِ استاد اردوان کامکار شاگردی کردیم و شیوه سنتورنوازی معاصر را آموختیم بیشتر از یک دهه می گذرد.
سه مولف کتاب پیش رو می افزایند: از آن زمان تا امروز اشتیاقِ آموزش آن چه فرا گرفته ایم در وجود ما جای گرفته و آموزش بخشی جدایی ناپذیر از فعالیتهای حرفه ای ما شده ست. بعد از گذراندنِ فراز و فرودهای فراوان و همدلی هایی که در دوره ی آموزش پدید آمد، همینطور اجرای کنسرتهای تریو برای سنتور و همکاری در مستر کلاس های استاد کامکار، بر آن شدیم تا از آنچه اندوحته بودیم، بهره گیریم و در کنسرتهای مختلف قطعات یکدیگر را اجرا نماییم و بعد از هر اجرا، پیشنهادها و انتقادات درباره ی آن قطعات را با همراهی یکدیگر بررسی نماییم. این کار در فضایی دوستانه از یک سو و سخت گیری ها و نکته سنجی های استادمان، از طرفی انجام می پذیرفت. هم زمانی این دو حس و فضا، تجربه ای بی بدیل برای ما رقم زد تا علاوه بر به کارگیریِ نقدهای سازنده و تمیز نهادن بین سره و ناسره، با سلیقه ی آهنگ سازی یکدیگر بیش تر آشنا شویم. حاصلِ آن تجربه ی دل چسب، که به دست آوردنِ آن به هیچ روی آسان نبود – این مجموعه قطعات از سه آهنگ ساز به روش سنتورنوازی معاصر است.
نویسندگانِ این اثر کوشیده اند تا این کتاب برای علاقه مندانِ شیوه سنتورنوازی معاصر که تاکنون فقط کتاب استاد اردوان کامکار را در اختیار داشته اند، به عنوانِ یک منبع درنظر گرفته شود و در اشاعه این شیوه قدم بردارند. این میان نویسندگان این نکته را لحاظ کرده اند که ضرورتی ندارد تا آثار به ترتیب اجرا شوند و این قطعات بر مبنای دشواری در اجرا و نکاتِ تکنیکی ای که خاصِ این شیوه است، مرتب نشده اند.


منبع:

1399/09/16
13:15:48
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: آثار , آموزش , كتاب , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی