انتشار شاه و ماه برای بچه ها

انتشار شاه و ماه برای بچه ها کتاب داستان «شاه و ماه» نوشته پروین پناهی با مبحث سرانجامِ حماقت و خودخواهیِ فرمانروایانِ خودکامه منتشر گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، این کتاب در ژانر تخیلی و افسانه ای در ۴۰ صفحه با قیمت ۵۶ هزار تومان در انتشارات مدرسه برای گروه سنی ب و ج در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
پروین پناهی درباره چاپ کتاب جدیدش اظهار داشت: «شاه و ماه» داستان شاهی است که از ماه می ترسد؛ چون قصرش کنار دریاست و در هر بار جزر و مد نگران است که مبادا آب، قصر باشکوهش را ببرد. سربازان می گویند: «قربان بهتر نیست کمی قصرمان را ببریم عقب تر؟» شاه عصبانی می شود و می گوید: «چرا ما که شاهیم عقب نشینی کنیم؟ دریا برود عقب!» سرباران می گویند: «تقصیر دریا که نیست! کار، کار ماه است!» و شاه در این داستان به دنبال راه های گوناگونی است که از دست ماه خلاص شود!
در بخشی از داستان «شاه و ماه» می خوانیم:
«مردم و سربازان چاره ای نداشتند جز این که اطاعت کنند. مردم با هزار سطل به کنار دریا آمدند. هر کس یک سطل از آب دریا را برمی داشت و داخل رودخانه نزدیک دریا می ریخت. اما آب، یک مرتبه دیگر همراه رودخانه به دریا برمی گشت. سرانجام مردم خسته شدند و دست از کار کشیدند. سربازان به شاه خبر دادند که: «قربان آن شکل ماهتان! آب دریا بعد از چند روز تلاش خالی نشد! به یک چاره دیگر فکر کنید.»

پروین پناهی متولد سال ۱۳۶۴ است. او پیشتر آثاری چون «آلتای»، «تپه هفت دیو»، «هاچی و بالدرین» و «فوتی فروتی غوله» را در کارنامه داستانی خود داشته است.
منبع:

1399/09/20
12:54:49
5.0 / 5
906
تگهای خبر: آثار , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی