در یك نشست رسانه ای؛

جزئیات هنر كارت تشریح شد

جزئیات هنر كارت تشریح شد به گزارش دست و هنر نشست اطلاع رسانی رونمایی و تبیین عرضه خدمات صندوق اعتباری هنر در بستر هنر کارت بامداد امروز در تالار رودکی تهران برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ابتدای نشست رسانه ای رونمایی و تبیین عرضه خدمات صندوق اعتباری هنر در بستر «هنر کارت» که بامداد امروز ۲۳ آذرماه انجام شد ضمن عرضه گزارشی از روند کارهای این مجموعه در ماه های اخیر بیان کرد: جلسه ای که امروز در خدمت شما هستیم به بهانه تولد جریانی است که از آن می توانیم بعنوان یک فعالیت زیر ساختی در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر یاد نماییم.
وی اضافه کرد: آن چیزی که درباره صندوق اعتباری هنر می گویم کوشش برای کم کردن فاصله با اصحاب فرهنگ و هنر در نوع خدمات است که بتوانیم بازخوردی هم از طرف فعالان عرصه فرهنگ و هنر بگیریم. این ارتباط باید پیوسته باشد و امروز خوشحالیم که بیشتر از ۷۹ هزار نفر در صندوق اعتباری هنر عضو هستند. کسانی که در ۲ سال گذشته به صندوق اضافه شدند که می تواند دربرگیرنده یک رشد ۱۰۰ درصدی به لحاظ آماری باشد که این آمار در حوزه موسیقی بیشتر از هنرهای دیگر است و پیدا کردن خیلی از این عزیزان که در حوزه در ارتباط با خودشان شاغل هستند کار دشواری بود. البته این شرایط هم یکی از وظایف صندوق است و می بایست به شکلی انجام گیرد که بتوانیم خدمتگزار جامعه هنری باشیم؛ جامعه ای که باید به آنها رسیدگی می شد و در این سال ها متاسفانه آنطور که باید انجام نگرفت.
سلبریتی های هنر ساکن شهرستان ها هستند
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بیان کرد: من معتقدم سلبریتی های ما در شهرستان ها هستند که هر شب با هنرنمایی خود در شهرشان میزبان مخاطبان هستند. واقعاً معرف اعتبار و شخصیت هنری آنها در منطقه زندگی شان است و این دستاورد بسیار بزرگی بود که ما بتوانیم در سفرهای استانی تلاشی برای افزایش شاخص ها و پیگیری مطالبات هنرمندان داشته باشیم. ما باید بدانیم که جامعه بزرگ و رنگارنگی در حوزه فرهنگ و هنر داریم که می بایست مردم عزیزمان با هنر آنها آشنا گردند. متاسفانه ما هیج ردپای رسمی از هنرمندان نواحی ایران در سامانه ها و پلت فرم ها نمی بینیم و همین صدمه بهانه ای شد تا در حوزه بیمه هنرمندان و خدمات رسانی به این عزیزان در ترمیم رابطه دولت با هنرمندان تلاش هایی بکنیم. داشتن یک شناسه هویتی برای هنرمندان یکی از مهم ترین کارهای زمین مانده صندوق اعتباری هنر بود که اجرای آن امری ضروری به نظر می رسید
سیدزاده اضافه کرد: من سال قبل قولی دادم در خصوص اینکه هیچ هنرمندی نگران درمان خود نباشد و امروز بسیار خوشحالم که با وجود کرونا که واقعاً کار ما را مشکل کرد هیچ هنرمندی در حوزه کمک هزینه درمان نگران تأمین موارد درمانی خود نبود. ما در عرصه خدمات آنلاین درمانی هم کارهایی را انجام دادیم که بر مبنای آن علاوه بر رسیدگی به موارد درمانی، پروفایل درمانی را هم برای هنرمندان راه اندازی کردیم که می تواند اتفاق خوبی برای مذاکره با بیمه ها باشد. این آمارهای درمانی دستاورد بسیار خوبی برای ما داشته است که از راه آن می توانیم برای رسیدگی های تخصصی پزشکی هنرمندان کارهای مهم تری را انجام دهیم.
خدمات مهم «هنر کارت» به اصحاب رسانه و فرهنگ
وی اظهار داشت: داشتن یک شناسه هویتی برای هنرمندان یکی از مهم ترین کارهای زمین مانده صندوق اعتباری هنر بود که اجرای آن امری ضروری به نظر می رسید. داشتن یک کارت شناسایی برای هنرمند که معرف او بعنوان یک هنرمند باشد نیاز واقعی جامعه فرهنگ و هنر بود. در این راستا طراحی «هنر کارت» از سال ها پیش مورد توجه قرار گرفته بود و حتی در این راستا یک مراسم رونمایی انجام شد اما نتیجه ای در بر نداشت.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر درباره خصوصیت های «هنر کارت» بیان کرد: «هنر کارت» پاسخی به یک خلا بزرگ است که خوشبختانه از چند ماه پیش اجرایی شد و در امتداد خدمات «هنر کارت» بود که خیلی از اشکالات هویتی هنرمندان تحت پوشش صندوق را مرتفع کردیم. برای یک مرتبه اطلاعات کاملی را از هنرمندان دریافت کردیم و با تبدیل کردن این کارت شناسایی به یک کارت بانکی شرایط خوبی را به وجود آوردیم. «هنر کارت» مجموعه ای از عرضه خدماتی است که در برگیرنده امتیازات و ارزش افزوده هایی می شود که این کارت را به یک کارت باشگاهی تبدیل می کند. این کارت دارای جیب هایی است که اعتباراتی هم به آن تعلق می گیرد و دارای خصوصیت هایی در حوزه خرید و فروش است که دارنده کارت می تواند از آن در حوزه های مختلف استفاده نماید. اینها پول نیستند بلکه اعتباراتی است که می تواند شرایط مساعدی را برای خدمت رسانی خلق کند.
سامانه «پروانه» چیست؟
وی اضافه کرد: «هنر کارت» یک کارت چندمنظوره است که می تواند خدمات مختلفی را به هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه عرضه نماید. من فکر می کنم وقتی توزیع شود ما مزایای بهتری را می توانیم برای آن طراحی نماییم که خیلی از مجموعه های خدماتی کشورمان می توانند به آن مراجعه نموده و شرایط خوبی را برای هنرمندان ایجاد کنند. کما اینکه تابحال هم خیلی از شرکت ها و مجموعه ها به ما مراجعه نموده اند. «هنر کارت» در آینده بعنوان یک نماد هویتی اصحاب فرهنگ و هنر در خارج از کشور هم ثبت خواهد شد. دراین زمینه رایزنی هایی هم با وزارت امور خارجه صورت گرفته که فکر می کنم یکی از اتفاقات خوب و مهمی است که می توان به آن اشاره کرد
سیدزاده متذکر شد: پروژه دیگری به نام «پروانه» را برای معرفی آثار هنرمندان تحت پوشش صندوق اعتباری هنر طراحی کردیم که یک نوع فروشگاه مجازی است و من در جلسه بعدی آمار و اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان قرار می دهم. خوشبختانه تا به امروز هم استقبال بسیار خوبی از این سامانه شده و می تواند در برگیرنده یک اتفاق مهم باشد که وقتی با «هنر کارت» پیوند بخورد نقش غیرقابل حذفی در راه تجاری سازی آثار هنری در تمام حوزه ها ایفا خواهدنمود. به هر حال حرف درباره «هنر کارت» زیاد است و ما به جهت اینکه نمی خواهیم کارتی به دیگر کارت های بانکی ما اضافه شود تمام تلاش خویش را انجام داده ایم که از آن بعنوان یک کارت هویتی پرارزش استفاده گردد. این کارت در آینده بعنوان یک نماد هویتی اصحاب فرهنگ و هنر در خارج از کشور هم ثبت خواهد شد. دراین زمینه رایزنی هایی هم با وزارت امور خارجه صورت گرفته که فکر می کنم یکی از اتفاقات خوب و مهمی است که می توان به آن اشاره نمود.
توضیحات مدیرعامل «هنر کارت» درباره یک اتفاق
مصطفی خادم المله مدیرعامل پروژه «هنر کارت» هم در این جلسه رسانه ای توضیح داد: آنچه انجام گرفته یک تجربه جدید در بانکداری الکترونیک است که دارای امتیازات ویژه و کمتر تجربه شده در ایران است که هدف اصلی آن تعریف یک کارت ویژه برای جامعه هنری خواهد بود. در این راستا حمایت متوازن از خدمات، استفاده از شبکه گسترده بانکی با بهره گیری از خدمات معمول یک کارت بانکی، مکانیزم برگشت هزینه ای که هنرمند برای کالایی پرداخت کرده، خرید اقساطی کالاها و استفاده از خدمات درمانی مراکز درمانی به صورت اقساط در چارچوب یک تجربه عملیاتی در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر از خصوصیت هایی است که برای «هنر کارت» می توان نام برد.
وی درباره سایر خدمات «هنر کارت» در ماه های گذشته بیان کرد: خوشبختانه طرح هایی که برای «هنر کارت» اجرا شد همراه با یک کمک حمایتی انجام گرفت که در این راستا بیشتر از ۱، ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بر مبنای تفکیک بندی که صورت گرفته بود به حساب «هنر کارت» اعضا واریز شد. برای برخی ها هم هنوز واریز نشده که آن هم به سبب نواقصی بوده که در تکمیل پرونده ها انجام گرفته است.
مدیرعامل پروژه «هنر کارت» در بخش پایانی این نشست رسانه ای ضمن عرضه گزارشی آماری از روند صدور «هنر کارت» که قبل از این در گفتگو با خبرنگار مهر به آن اشاره داشت، اظهار داشت: خیلی از اعضا به ما این انتقاد را دارند که چرا به آنها هنوز کارت اهدا نشده که باید بگویم این روند از هفته های آتی پس از رونمایی رسمی «هنر کارت» که امروز به برخی از هنرمندان دارای مدرک درجه یک هنری تقدیم می شود آغاز و بر مبنای مجاری رسمی که در این عرصه تعریف شده روند اهدای «هنر کارت» اعضا انجام خواهد گرفت. شرط دریافت «هنر کارت» هم عضویت افراد در صندوق اعتباری هنر است که بر این اساس درخواست «هنر کارت» هم در فرایند معمول خود قرار خواهد گرفت.


منبع:

1399/09/25
22:48:07
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: آثار , بیمه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی