از سوی كانون پرورش فكری صورت گرفت

معرفی ۱۰۰ طراح و ایده پرداز به جامعه اسباب بازی

معرفی ۱۰۰ طراح و ایده پرداز به جامعه اسباب بازی مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری اظهار داشت: این مجموعه با برگزاری رویداد ملی ایده آزاد، بیشتر از ۱۰۰ طراح و ایده پرداز به جامعه تولید اسباب بازی ایران معرفی کرده است.


به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محسن حموله در آئین رونمایی از بازی رومیزی «سفالگر» با بیان این مطلب اضافه کرد: اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری بعنوان یک مرکز نوآور در سال جهش تولید با همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف ۹ سرگرمی جدید را تولید و به بازار معرفی نمود. حموله با اشاره به اینکه سرگرمی ها هریک به شکلی با مسائل و ابعاد مختلف زندگی واقعی پیوند خورده اند افزود: بازی رومیزی «حامی ایمنی» با مشارکت سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهر تهران در حال تولید است و عروسک های محلی «دوتوک» که با زندگی و فرهنگ سنتی اقوام پیوند دارد، فعالیتهای اقتصادی بانوان محلی را با پیوست فرهنگی کتاب معرفی می کند.
حموله هم چنین ضمن اشاره به ضرورت توجه به جایگاه متون کهن ادبیات فارسی در بین کودکان و نوجوانان تصریح کرد: تعداد ۱۱ بازی، با اقتباس از متون کهن فارسی نمونه سازی و طراحی شد و در حال تولید و عرضه به بازار است. او طراحی و تولید ۹ محصول جدید، باز تولید ۵ محصول پرمخاطب کانون به همراه تولید یک بازی کامپیوتری با پیوست فرهنگیِ کتاب و کتابخوانی باعنوان «حرف چین» و پشتیبانی از طراحی و نمونه سازی ۵۲ طرح اسباب بازی ایرانی که حاصل برگزاری رویدادهای ملی ایده آزاد در دوره دوم و سوم است را ازدیگر کارهای کانون در عرصه تولید اسباب بازی عنوان نمود.
مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون تمرکز ویژه بر طراحی اسباب بازی ایرانی را از مهم ترین اقدام های اداره کل سرگرمی های سازنده دانست و تصریح کرد با عنایت به برگزاری رویداد ملی ایده آزاد، شناسایی افراد جوان، خلاق و علاقمند به این حوزه و آموزش و همراهی این افراد هم اکنون بیشتر از ۱۰۰ طراح و ایده پرداز به جامعه تولید اسباب بازی ایرانی معرفی شده است. وی در ادامه ضمن اشاره به بیشتر از یک هزار مرکز فرهنگی هنری کانون در سطح کشور اظهار داشت یکی از فعالیتهای هنری اعضای نوجوان، فراگیری هنر سفال است و در سرگرمی «سفالگر» هم فرآیند تولید این هنر سنتی شبیه سازی شده است و افراد در نقش استاد سفالگر قصد ساخت ظروف سفالی دارند که باید مواد و لوازم موردنیاز را تهیه کنند. حموله هم چنین به رونمایی از پنج محصول باز ساخته شده کانون اشاره نمود و اظهار داشت: «گردونه تصویر ۱و ۲ » سرگرمی ساده و پرمخاطب کانون که برای متحرک سازی تصویر طراحی و ساخته شده است، «بازی با کش»، سرگرمی دیگری است که کودکان می توانند با کش های رنگی، طرح های سنتی و یا طرح های دلخواه خویش را بسازند، «بندک» عنوان، سرگرمی است که با تفکر خلاق می توان با قطعات آن احجام متنوع ساده و پیچیده به وجود آورد. هم چنین سرگرمی «همه چیز با اتصالات ساده» شامل ۷۰ قطعه چوبی از جنس MDF و ۱۸۰ قطعه رابط در دو اندازه است و کودکان و نوجوانان می توانند با استفاده از این قطعات، سازه های متنوع و دلخواه خویش را بسازند. مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون در انتها به تولید کنندگان اسباب بازی پیشنهاد کرد با توجه به¬طرح ساخت فیلم بلند پویانمایی «بچه زرنگ» در امور سینمایی کانون، بحث ساخت اسباب بازی، عروسک های پویانمایی، اکشن فیگور و بازی های کامپیوتری بر مبنای شخصیت ها و داستان این فیلم مورد توجه کانون است که می تواند فرصت خوبی برای تولیدکنندگان و بازی سازان حرفه ای باشد تا در این امر با کانون مشارکت کنند. او هم چنین افزود در بحث طراحی و ایجاد میز بازی های ایرانی در سطح مراکز کانون این امکان وجود دارد که طراحان و تولیدکنندگان بازی های رومیزی از فرصت ایجاد میز بازی های ایرانی در سطح مراکز ستادی و استانی کانون استفاده کنند. ایجاد فضای بازی های محیطی، اتاق فرار (اسکیپ روم) در این مراکز کانون امکان همکاری با اداره کل سرگرمی های سازنده هم از دیگر پیشنهادهای مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری بود که در آئین رونمایی از بازی سفالگر عرضه شد.

1399/10/08
13:26:09
0.0 / 5
1042
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی