فعالان خبری برای دریافت مجوز اقدام نمایند

فعالان خبری برای دریافت مجوز اقدام نمایند به گزارش دست و هنر هیات نظارت بر مطبوعات با صدور اطلاعیه ای از فعالان خبری در پیام رسان ها و سایت های خبری بدون مجوز خواست که تا آخر بهمن ماه سالجاری، ​نسبت به ثبت درخواست دریافت مجوز فعالیت خود در سامانه جامع رسانه های کشور اقدام نمایند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا و به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در این اطلاعیه آمده است: در پاسخ به درخواست مکرر مدیران رسانه و با عنایت به مصوبه جدید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در یکصد و بیستمین جلسه آن کارگروه در خصوص مجرمانه بودن فعالیت تارنماهای خبری بدون شناسنامه (با استناد به قانون مطبوعات)، هیات نظارت بر مطبوعات از کلیه گردانندگان پیام رسان ها و سایت های خبری فاقد مجوز که طی یک سال قبل فعالیت داشته اند، دعوت به عمل می آورد تا آخر بهمن ماه سالجاری، نسبت به ثبت درخواست دریافت مجوز فعالیت پایگاه خبری مورد نظر خود در سامانه جامع رسانه های کشور اقدام نمایند.
این تصمیم صرفاً در جهت صیانت از حقوق و بسط و توسعه فعالیت رسانه های خبری با شناسنامه و پیشگیری از هر گونه سواستفاده از نام رسانه های دارای مجوز اتخاذ شده است و رسانه های غیرخبری، مشمول آن نیستند.
بدیهی است، رسیدگی به درخواست های ثبت شده و تطبیق وضعیت این رسانه ها با قانون مطبوعات، در اولویت انجام می شود و در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می شود.
ضمنا تاکید می شود، در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه ای خبری، مصداق اخبار رسانه های جعلی قلمداد خواهد شد.
منبع:

1399/10/24
13:24:55
0.0 / 5
606
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی