خاطرات نسل آخر به روایت جواد مجابی

خاطرات نسل آخر به روایت جواد مجابی دست و هنر: مجموعه سه جلدی «خاطرات نسل آخر» نوشته جواد مجابی راهی بازار کتاب شده است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، این مجموعه خاطرات در ۱۳۵۸ صفحه و با قیمت ۲۵۰هزار تومان در نشر ثالث انتشار یافته است.
بخشی از متن کتاب: روزگارم بد نیست. با شادی و اندوهی خجسته، صبورانه روزگار می گذرانم و ماندن با مردم ایران و کوشیدن در فرهنگ این کشور را بر هر چیزی ترجیح می دهم.
و اما مطالب این کتاب در دو بخش تنظیم شده است: بخش اول شامل دیدارها و آشنایی هایم یا آدم های مشهور و گاهی هم نامشهور است. یکی دو دیدار در موقعیتی با شخصیتی معتبر داشته ام که آن برخوردٰ تأثیری مهم در زندگی من داشته است و یادکردن آن می تواند برای خواننده جالب یا متضمن فایده ای تاریخی و اجتماعی باشد. جدا از دیدارهای اتفاقی، آشنایی های فراوان دیگری هم بوده که بیش تر به مقتضای حرفه ادبی و جریده نگاری صورت گرفته است.
در بخش دوم بیش تر به وصف دوستی هایم با هنرمندان و ادیبان معاصر پرداخته ام و خاطره هایی از آنها روایت کرده ام که نقل آنها هم برای خودم لذت دارد، هم می تواند سندی باشد سودمند یا روشنی انداز بر عرصه ادبیات و هنر معاصر.
«خاطرات نسل آخر» روایتی است دست اول و مستند از جریان فرهنگی و اجتماعی نیم قرن اخیر. کوشیده ام تا با صراحت و صداقت تصویری واقعی از روزگارمان در این کشور به دست دهم.

منبع:

1399/10/26
12:18:05
0.0 / 5
1129
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی