سرگذشت من در بازار كتاب

سرگذشت من در بازار كتاب کتاب «سرگذشت من» نوشته آنتونی ترالاپ با ترجمه علاءالدین پازارگادی انتشار یافته است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، این کتاب در چاپ سوم در ۲۷۷ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت پشت جلد ۴۰ هزارتومان توسط انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ رسیده است.
در معرفی کتاب «سرگذشت من» توسط ناشر عنوان شده است: «این اثر که اولین بار در سال ۱۳۴۶ به چاپ رسید، سرگذشت نامه ای است به قلم نویسنده که زندگی پرفرازونشیب و پرتکاپوی خویش را به رشته تحریر درآورده است.
اساساً زندگی نامه ها پر از شگفتی و نکته های خواندنی هستند. مخاطبی که زندگی نامه را ورق می زند به صورت مستقیم با تجربه زیستی صاحب اثر مواجه می شود و خویش را در آن شریک می بیند. در بین زندگی نامه ها، زندگی نامه نویسندگان، هم برای مخاطب عام و هم برای علاقه مندان به نویسندگی جذابیت بیشتری دارد.
آنتونی ترالاپ و مادرش دو خصوصیت مشترک داشتند؛ اول این که هر دو نویسنده بودند و دوم این که هر دو نویسندگی را دیر آغاز کرده بودند. خودش در ۴۰سالگی و مادرش در ۵۲سالگی. هدف شان چیزی جز کسب درآمد نبود اما دنیاهای دیگری را هم در این راه تجربه کردند.»
همینطور مترجم فقید این کتاب، علاءالدین پازارگادی، در مقدمه نوشته است: «شرح این تلاش ها و دست به گریبانی با فقر و ناگواری ها همه در این سرگذشت است که پنج سال قبل از مرگش به رشته تحریر درآمد و یک سال بعد از درگذشت او، به همت فرزندش، هنری ترالاپ، منتشر شد و مورد استقبال شایانی قرار گرفت. ترالاپ در این کتاب تلاش کرده است بی طرفی و حقیقت را رعایت کند و همان طوری که در داستان های خود جنبه‌ی کنایه آمیزی به شخصیت های ابداعی خود می بخشد، همان جنبه را هم در مورد قضاوت نسبت به فعالیت زندگی خود پیش گرفته است. حسن این کتاب تشریح روش و اصول اخلاقی دنیایی است که او توانست در آن شهرتی کسب کند و باآنکه اغلب در مورد خود راه تواضع و فروتنی پیش گرفته، همیشه با درستی و صداقت توأم است و اگر موازین اخلاقی او خیلی عمیق و فیلسوفانه نیست، لااقل عملی و ارزشمند است و پیروی از این موازین نشان می دهد، در حالیکه شاید بعضی از نویسندگان معاصر او از این لحاظ بر او رجحان داشتند، رفتار ترالاپ، همان گونه که در صفحات سرگذشتش منعکس شده، حاکی از درستی، صداقت، و اعتقاد کامل به اصول اخلاقی عملی و مردم پسند است.»
منبع:

1399/11/13
15:40:13
0.0 / 5
939
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی