مدیركل بنیاد شهید گیلان:

گیلان ۳۰۰۰ فعال قرآنی شاهد و ایثارگر دارد

گیلان ۳۰۰۰ فعال قرآنی شاهد و ایثارگر دارد به گزارش دست و هنر از گیلان مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با اشاره به اینکه مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال شکوفایی فعالیت های قرآنی است، اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۳۰۰۰ فعال قرآنی شاهد و ایثارگر داریم که از حیث کمی و کیفی طی چند سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.


عبدالله پاکاری در نشست هم اندیشی برترین های قرآنی شاهد و ایثارگر و متولیان حسینیه های شاهد استان گیلان و رونمایی از سامانه آموزش مجازی آموزش قرآن کریم ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم و سلامت، اظهار نمود: جاری بودن قرآن در زندگی رونق و برکت امور را به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه تمسک به قرآن و آموزه های قرآنی رشد و تعالی مادی و معنوی همه برنامه ها و فعالیت ها را باعث می شود، خاطرنشان کرد: به نقش تربیتی قرآن و آموزه های دینی در بخش های فردی و اجتماعی اعتقاد داریم و شهدا تربیت یافته مکتب قرآن هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، ضمن اشاره به الگوپذیری شهدا از قرآن، اظهار داشت: شهدا قرآن را سرلوحه خویش قرار داده بودند و بنابراین در وصیت نامه های شهدا پایبندی به اصول و مبانی دینی و قرآنی مشهود است. ما هم باید به تاسی از شهدا مبادرت به اجرای عملی قرآن در همه عرصه های فرهنگی و سیاسی و علمی و اجتماعی و اقتصادی و... نماییم.
پاکاری، قرآن و آموزه های قرآنی را جوهره شکل گیری انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز ۴۲ سال از عمر پر برکت انقلاب می گذرد و فرهنگ قرآنی بخصوص در حوزه های تعلیمی و تربیتی در جامعه ما نهادینه شده است.
وی با اشاره به اینکه مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال شکوفایی فعالیت های قرآنی است، اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۳۰۰۰ فعال قرآنی شاهد و ایثارگر داریم که از حیث کمی و کیفی طی چند سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. بنیاد شهید گیلان در جریان فعالیت های فرهنگی و مسابقات قرآنی هم حائز رتبه های برتر کشوری است که جایگاه علمی فعالان قرآنی شاهد و ایثارگر استان را نشان می دهد.
مدیرکل بنیاد شهید گیلان، ضمن ابراز امیدواری از چندین برابر شدن فعالان قرآنی شاهد و ایثارگر استان، متذکر شد: بی تردید قرآن و با جسم و جان همه مسلمانان بخصوص جامعه هدف بنیاد شهید عجین است و باید در سایه قرآن برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفاظت از امانت شهدا قدم برداریم.
پاکاری، ضمن اشاره به رونمایی از اولین سامانه آموزش مجازی قرآن کریم ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر استان، افزود: این سامانه برای اولین بار در کشور راه اندازی شده است.
وی افزود: از راه این سامانه دوره های آموزشی قرآن ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته و در دو گروه خواهران و برادران برگزار می شود.
مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با اشاره به اینکه کلاس ها در ترم های دو ماهه برگزار می شود، اظهار داشت: این کلاس های آموزشی در دو بخش حفظ و قرائت بوده و اساتید قرآنی مبادرت به تعیین سطح فعالان قرآنی خواهند کرد.
وی از برگزاری آزمون جامع قرآن در انتها هر دو فصل اطلاع داد و خاطرنشان کرد: این فرآیند آموزشی به صورت آنلاین بوده و ایثارگران می توانند در آزمون تعیین سطح و کلاس ها شرکت کرده و گواهی دریافت نمایند.
منبع:

1399/12/21
00:46:07
0.0 / 5
767
تگهای خبر: آموزش , سلامت , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی