تشریح كارهای بین المللی بنیاد شهید و امور ایثارگران

تشریح كارهای بین المللی بنیاد شهید و امور ایثارگران دست و هنر: مدیرکل امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با شبکه «العالم» به تشریح کارهای فرهنگی بین المللی بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حسن ساکی در این گفت و گو که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا انجام شد ضمن اشاره به تاریخچه و اهداف تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: بنیاد شهید با دستور امام خمینی(ره) در تاریخ ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۵۸ با دو هدف اصلی خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا و همین طور نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأسیس شد.
ایشان سپس با تشریح قسمتی از برنامه های اجرا شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران بمنظور گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا امسال اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که در تمام طول سال به صورت مستمر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می گردد دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در قالب طرح سپاس است. این برنامه ها با حضور مسئولان مختلف کشور و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران بمنظور تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران صورت می پذیرد.
مدیرکل امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه ارتباط با کشورهای منطقه خصوصاً کشورهای حوزه مقاومت عنوان کرد: مهم ترین رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که این رسالت در خارج از مرزهای جغرافیایی کشورمان در قالب انتقال تجربیات در زمینه های مختلفی مانند «نحوه خدمات رسانی به جامعه ایثارگری»، «رسیدگی به امور درمانی»، «تعیین درصد جانبازی توسط کمیسیون های تخصصی» و «امور آموزشی و فرهنگی» انجام می شود.
ساکی اضافه کرد: در سالهای اخیر هیئت هایی از کشورهای مختلف مانند لبنان، سوریه، عراق، الجزایر، لیبی، اوکراین، سودان و فلسطین میهمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده اند که هدف از این دیدارها انتقال تجربیات در زمینه های مختلف بوده است. همین طور اعزام کارشناسان تخصصی از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه های مختلف جهت آشنایی بیشتر این کشورها نیز انجام می شود و نتیجه این دیدارها انعقاد یادداشت تفاهم با تعدادی از کشورها بوده است.1399/12/25
13:50:56
0.0 / 5
504
تگهای خبر: آموزش , بازی , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی