كشف اتفاقی شاهكارهای هنری توسط كارگران

كشف اتفاقی شاهكارهای هنری توسط كارگران کارگرانی که مشغول بازسازی گالری اوفیتزی بودند، به صورت اتفاقی دو نقاشی پنهان شده که به دوران رنسانس تعلق داشت را کشف کردند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا و به نقل آرت نت نیوز، گروهی از کارگران که در گالری «اوفیتزی» برای توسعه سالن های گالری مشغول کار بودند به دو نقاشی پنهان شده که به دوران رنسانس تعلق دارند برخوردند.
این فرسکوهای پرارزش که تصویر دو دوک جوان به نامهای «فردیاناندو اول» و «کوزیمو دوم» را به تصویر می کشد در بخش غربی «اوفیتزی» کشف شدند.
پرتره «کوزیمو دوم» که از دیگر نقاشی کشف شده قدیمی تر است سال ها با گچ پوشانده شده بود. کارشناسان «اوفیتزی» معتقدند این نقاشی به حلقه «برناردینو پوچتی» نقاش ایتالیایی متعلق است.
مسئولان «اوفیتزی» معتقدند فردی قبل از آن که این فرسکو «کوزیمو دوم» با گچ پوشانده شود از آن محافظت می کرده است.
یک سخنگوی گالری «اوفیتزی» بیان نمود: «ما به هیچ وجه از وجود این دو نقاشی آگاه نبودیم و این یک غافلگیری بزرگ است... درحال حاضر محققان ما تلاش دارند داستان پشت این نقاشی ها را کشف کنند.»
پروژه بازسازی «اوفیتزی» با هدف ایجاد تغییرات معماری و تغییر دادن راه های ورود به گالری شروع شده است. آثار هنری کشف شده هم بخشی از ورودی جدید یکی از گالری ها خواهند بود.
منبع:

1400/02/04
20:46:44
0.0 / 5
138
تگهای خبر: آثار , معماری , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی