نامه دبیر كارگروه مدولباس به ساترا

ارشاد ضد ارشاد نامه نوشت

ارشاد ضد ارشاد نامه نوشت به گزارش دست و هنر دبیر کاگروه ساماندهی مد و لباس ارشاد خطاب به ساترا نوشت: دستور فرمائید سکانس های در ارتباط با نمایش زنده و استفاده از مدل زنده از قسمت های انتشار یافته و هم قسمت های آتی حذف گردد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، تابحال چند قسمت از سریال دراکولا ساخته مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است که به غیر از کیفیت پایین اثر که سبب اعتراض مخاطبان شده برخی مسایل و موارد چون استفاده بی حد از لباس های گرانقیمت و تجملاتی و هم به کارگیری حیوانات سبب اعتراض گروه های حامی حیوانات شده است.
در تازه ترین اتفاق مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مدو لباس ارشاد در نامه ای به سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر نسبت به این سریال اعتراض کرده و خواستار حذف سکانس هایی شده است. این نامه نگاری در حالی انجام شده است که مجوز تولید و توزیع شبکه نمایش خانگی در اختیار وزارت ارشاد است و ساترا فقط مجوز سامانه های آنلاین را در اختیار دارد با این وجود خانم شفاپور ترجیح داده است که با ساتر مکاتبه کند.
در این نامه آمده است:
جناب آقای امامیان ریاست محترم سازمان تنظیم مقررات و رسانه های صوت و تصویر فراگیر
باسلام و احترام
با استناد به ماده ۱ قانون ساماندهی مد و لباس مصوب مجلس محترم شورای اسلامی و تاکید بر حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اصیل ایرانی اسلامی و ترغیب عموم مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیرمانوس با فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی، همینطور طبق مصوبه کارگروه ساماندهی مدولباس، هرگونه نمایش زنده لباس یا هرگونه استفاده از مدل زنده ممنوع می باشد.
ضمن اینکه نمایش زنده لباس مصداق صریح استفاده از جذابیت های جنسی زن و در نتیجه مغایر با شئونات اسلامی و کرامت زن (موضوع بند ۶ ماده ۳ آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم و اسلاید و ویدئو) می باشد؛ از سوی دیگر به استناد بندهای "ج"، "د" و "ل" از بخش ۲، بندهای "پ" و "ج" از بخش ۳ و بند "ج" از بخش ۴ دستورالعمل شاخصهای لباس، استفاده از سربند یا توربان ممنوع می باشد. علاوه بر این، به استناد بند ۱ از بخش الف آیین نامه تعیین مصادیق و آرایش های غیر مجاز مصوب وزارت کشور، سبک پوشش توربان که نوعی کلاه به حساب می آید جزو مصادیق لباس غیر مجاز می باشد.

حال با عنایت به انتشار سریال جدید "دراکولا" در شبکه نمایش خانگی و عدم رعایت ضوابط، قوانین و مقررات مصوب جمهوری اسلامی ایران، نمایش زنده لباس و مدلینگ، نمایش پوشش های نامناسب بازیگران ترویج و اشاعه الگوهای غربی و مغایر با قانون و فرهنگ ایرانی اسلامی توسط سازندگان آن سریال زمینه ساز صدمه های جدی و هنجارشکنی در سطح جامعه می باشد. مقتضی است با عنایت به اهمیت و تاثیرگذاری برنامه های سمعی و بصری بر مخاطبان و آحاد جامعه، خواهشمند است دستور فرمائید سکانس های در ارتباط با نمایش زنده و استفاده از مدل زنده از قسمت های انتشار یافته و هم قسمت های آتی حذف گردد. ثانیاً درمورد قسمت های درحال ساخته سبک پوشش توربان حذف گردد.
سیده مرضیه شفاپور
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس


منبع:

1400/02/06
23:01:52
0.0 / 5
371
تگهای خبر: بازی , بازیگر , تولید , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی