دیدار اعضاء دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی با علی اصغر كاراندیش

دیدار اعضاء دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی با علی اصغر كاراندیش دست و هنر: اعضاء دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی با حضور در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ وارشاداسلامی با علی اصغركاراندیش دستیار ویژه وزیر فرهنگ وارشاد سلامی در امور حقوق شهروندی دیدار و از حمایتهای ایشان در طول فعالیت این دبیرخانه تقدیر كردند.


به گزارش دست و هنر به نقل از دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی، در ابتدای این دیدار كه روز چهارشنبه انجام شد، لادن حیدری مدیركل دفتر حقوقی و مالكیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی همكاری وزارت فرهنگ را در جهت رسالتهای وزارتخانه در امر اشاعه فرهنگ و لزوم پشتیبانی از نهادهای مدنی فعال در عرصه ترویج حقوق شهروندی فرهنگی دانست.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست تخصصی حقوق فرهنگی از منظر حقوق شهروندی كه در مركز آموزش وزارت فرهنگ با مشاركت دبیرخانه صورت گرفت ابراز امیدواری كرد كه بتوان با فعالیتهای علمی و پژوهشی با رویكرد فرهنگی به اشاعه و ترویج امر فرهنگ در جامعه كمك كرد.
علی اصغر كاراندیش هم در این دیدار، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های گسترده دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی در امر ترویج حقوق شهروندی بر لزوم ترویج شهروندی فرهنگی و فرهنگ شهروندی در اقصی نقاط كشور تصریح كرد.
وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی بنابر تاكید منشور حقوق شهروندی در خصوص لزوم اهتمام و تلاش گسترده نهادهای تابع قوه مجریه در توسعه و ترویج حقوق شهروندی اقدام به ایجاد دبیرخانه ای برای انجام امور در رابطه با حقوق شهروندی با نهادهای تابعه وزارتخانه نمود، مكاتباتی هم با استانها به همین منظور صورت گرفته است كه بنا داریم با اقدامات قانونی و فرهنگی در سراسر كشور به جریان سازی فرهنگی در حوزه حقوق شهروندی جامه عمل بپوشانیم چون كه هر نهاد تازه تاسیسی نیاز به زیر بنای فرهنگی دارد.
وی با اشاره به اصحاب فرهنگ و هنر بعنوان مخاطبان اصلی وزارت فرهنگ بر تاثیرگذاری این قشر بر دیگر گروه های جامعه تصریح كرد و ادامه داد: نظر به مقبولیت مطلوبی كه اصحاب فرهنگ و هنر به علت سطح فكری و هم موقعیت شغلی خود كه تولید كننده رابطه تنگاتنگ با عموم شهروندان است دارند ما هم باید از این فضا به نفع اشاعه مفاهیم حقوق فرهنگی و شهروندی اقدام نماییم.
وی اظهار داشت: خانه سینما، تئاتر، انجمن ناشران و نویسندگان و اهالی موسیقی، حوزه های قرآنی، موسسات مطبوعاتی و فرهنگی هنری همگی ظرفیت های مناسب برای رسیدن به آرمانهای مقدس حقوق شهروندی هستند. باید جلسات مشترك با این گروه ها برگزار كرد و دیدگاهشان را در حوزه های مختلف شنید و در سیاستگذاری ها بهره برد.
وی اضافه كرد: یك بعد دیگر از حقوق شهروندی هم ناظر بر حوزه اداری وزارتخانه است كه تسهیل ارتباط ارباب رجوع با مسئولین، تولید میز خدمت، تسهیل در روند خدمت رسانی، تسریع در فرآیندهای صدور مجوز، و.... نمونه هایی از تلاش های داخلی وزارت خانه است.
وی در انتها ابراز امیدواری كرد كه با مشاركت اعضاء دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی و استفاده از ظرفیت پژوهشگران این دبیرخانه در كشور بتوان به روند اجرائی شدن مفاد منشور حقوق شهروندی كمك نمود.
ستار عزیزی قائم مقام دبیرعلمی كنگره حقوق شهروندی هم ضمن قدردانی از حمایتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه حقوق شهروندی، اینگونه اقدامات را باعث ترغیب اهالی علم و فرهنگ برای كمك به روند رشد حقوق شهروندی در كشور برشمرد.
مونس كشاورز دبیركنگره حقوق شهروندی هم سخنان خویش را با تبریك انتصاب شایسته كاراندیش به سمت دستیار حقوق شهروندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قدردانی از حمایتهای معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول دوسال اخیر آغاز كرد و ادامه داد: در طول 3 سال فعالیت رسمی این دبیرخانه به جوانانی توانمند و دغدغه مند در سراسر كشور برخوردیم كه با اشتیاقی مثال زدنی در جلسات علمی و فرهنگی این دبیرخانه شركت می كردند كه اگر حمایتهای معاونت توسعه نبود بطور قطع طی این طریق خیلی سخت بود.
وی ادامه داد: در این كشور جوانانی داریم كه علی رغم مشكلات اقتصادی فراوان باهزینه شخصی به نگارش و چاپ كتاب در مبحث حقوق شهروندی می پردازند. این طیف باید دیده شوند و مسئولین بیش از پیش برای سخنان اینها زمان بگذارند. همانگونه كه شاهد بودیم در دوسال اخیر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ در هفته كتاب در آبان ماه میزبان پدیدآورندگان آثار مكتوب در عرصه حقوق شهروندی بوده و موجبات تشویق پژوهشگران را فراهم آورده است. امیدداریم با تولید نهاد دستیار حقوق شهروندی در وزارت خانه و حضور شخص آقای كاراندیش این روند بیش از پیش توسعه یابد.
در این دیدار اعضاء دبیرخانه حقوق شهروندی، دكتر كیوان صداقتی، دكتر جواد نوروزی، دكتر ابراهیمی، خانم شمس، دكترشعبانی هم حضور داشتند و به بیان دیدگاه های خود در مبحث فرهنگ و شهروندی پرداختند.1396/11/12
15:29:45
4572
5.0 / 5
تگهای خبر: فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی