روحانی در دیدار با اصحاب رسانه:

سیاه نمایی ها مانع از آگاهی مردم از واقعیات و موفقیت های این دولت شد

سیاه نمایی ها مانع از آگاهی مردم از واقعیات و موفقیت های این دولت شد به گزارش دست و هنر رئیس جمهور وظیفه و رسالت اصلی رسانه ها و اصحاب رسانه را بیان حقایق و حقیقت ها به مردم دانست و اظهار داشت: رسانه ها باید در مقابل سیاه نمایی و حتی سفیدنمایی بایستند و واقع گرا باشند و در ایام سخت با بیان حقیقت ها به مردم امید بدهند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از ظهر سه شنبه در دیدار تعدادی از اصحاب رسانه ضمن اشاره به تعامل دولت با رسانه ها، عنوان کرد: تلاش دولت بر این بوده که رفتار و تعامل مناسبی با رسانه ها داشته باشد، بگونه ای که به ابزار رسانه راحتتر دسترسی داشته باشند. از آزادی کامل برای بیان حقایق برخوردار بوده و داده های لازم در اختیارشان قرار بگیرد.
رئیس جمهور ضمن اشاره به دستاوردهای مهم و تاریخی دولت در مذاکرات برجام و برداشته شدن تمام قطعنامه های شورای امنیت و خارج شدن از ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل و همینطور آخر دادن به پرونده مطالعات ادعایی (PMD)، عنوان کرد: علت اینکه مردم حقیقت های دولت یازدهم و دوازدهم را در این حوزه ها نمی دانند بخاطر سیاه نمایی هایی است که رسانه های قدرتمند در خارج از کشور و برخی در داخل انجام داده اند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه همه وظیفه داریم در حد توان حقیقت ها را به مردم بیان نماییم، عنوان کرد: پس از برجام توان فروش نفت از 900 هزار بشکه به 2 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافت و اعتبار تمام طرح هایی که سال 99 در ایام پنج شنبه به افتتاح رسید، بیشتر از 1200 هزار میلیارد تومان است که در سایه برجام به دست آمده است. همینطور هزینه انتقال آب دریا به فلات مرکزی ایران که از صندوق توسعه ملی بوده، از محل فروش نفت که بعد از برجام حاصل شد، به دست آمده است.
رئیس جمهور فلسفه مذاکره و گفتگو بین کشورها را تأمین منافع مشترک دانست و اظهار داشت: اینکه تصور شود با مذاکره با آمریکا، اروپا و یا هر کشور دیگری آنها به دوست ما تبدیل می شوند، ساده لوحی است. در مذاکرات، هر کشوری بر اساس منافع خود، فعالیت می کند و بنا نیست اگر با کشوری مذاکره می نماییم آن کشور بر اساس اعتقادات و اصول ما عمل کند، بنابراین در مذاکرات باید به دنبال منافع مشترک باشیم.
دکتر روحانی با تکیه بر اینکه نباید در هیچ موضوعی گرفتار افراط و تفریط شد، خاطرنشان کرد: معتقدم کشور جز در سایه میانه روی و اعتدال نجات پیدا نمی کند و درصورتیکه افراط و تفریط وجود داشته باشد، بدون شک منافع و مصالح ملی قربانی خواهد شد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه توافق هسته ای برجام صد در صد به نفع کشور بود، اظهار داشت: البته امکان دارد به همه آنچه مدنظر داشتیم نرسیده باشیم، اما اساسا بیشتر از 80 درصد انتظارات برآورده شده است. بگونه ای که پس از برجام و در سال 95 بالاترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم و تورم در مواردی تک رقمی شد و محال است که این دستاورد بزرگ در تاریخ مستور بماند.
دکتر روحانی اضافه کرد: ترامپ این توافق را زیر پا گذاشت و سبب شد که فشارهای زیادی به کشور تحمیل شود و تأسف آور این است که عده ای به جای اینکه بگویند آمریکا و ترامپ جنایت کردند به دولت تهمت می زنند که ناکارآمد بوده است.
رئیس جمهور اظهار داشت: همانطور که در جنگ 8 ساله تنها بودیم در جنگ اقتصادی 3.5 ساله هم تنها بودیم و هیچ کس حاضر نبود حتی یک کشتی نفت از ایران بخرد. اما با این وجود دولت توانست معیشت مردم را تأمین کند و حاضر نشدیم که کالاهای اساسی را کوپنی نماییم.
دکتر روحانی افزود: از 3.5 سال گذشته بیشتر از 4 سال قبل که در آن شاهد دستاوردهای بزرگی بودیم راضی هستم چون که در این زمان شاهد مقاومت و ایستادگی مردم در کنار مقام معظم رهبری و دولت در مقابل جنگ اقتصادی دشمن بودیم و این در تاریخ بی نظیر است.
رئیس جمهور ضمن اشاره به مشکلات ناشی از بیماری کرونا و دشواری تأمین واکسن، اظهار داشت: برغم تمام مشکلات و سختی ها با تلاش شبانه روزی واکسن خریداری نموده و وارد می نماییم و تا آخر دولت همه گروه های پرخطر واکسینه خواهند شد و بدون شک اگر تحریم نبود، گروه های بیشتری را می توانستیم واکسینه نماییم.
دکتر روحانی اظهار داشت: با اقدامات انجام شده، توانمندی کشور در حوزه سلامت نسبت به کل تاریخ ایران 2 برابر شده است و در بخش شرکتهای دانش بنیان توان ما صد برابر بیشتر شده است، اما برغم همه این دستاوردها آنچه امروز در بین مردم، افکار عمومی و رسانه های حقیقی و مجازی شاهد می باشیم، با حقیقت ها فاصله بسیاری وجود دارد.
رئیس جمهور در انتها لزوم حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: همه وظیفه داریم مردم را به حضور در پای صندوق رأی دعوت نماییم و در این راستا امیدواریم سختگیری ها و برخی رفتارها بگونه ای نباشد که انتخاب مردم محدود شود و مردم بتوانند در بین کاندیداها افراد مورد نظر خویش را انتخاب کنند.
دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت رسانه ای کشور، اظهار داشت: امروز شاهد توسعه کمی و کیفی رسانه ها در کشور هستیم و تعداد نشریات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری از حدود 6 هزار در سال 92 به بیشتر از 13 هزار رسانه در سال 1400 رسیده است. ضمن اینکه با گسترش فرصت های فناورانه مخاطبان بیشتری به رسانه های مجازی دسترسی یافته اند.
حجت الاسلام والمسلمین محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات هم با قدردانی از صبر و تلاشهای دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: به دولت و شخص رئیس جمهور خسته نباشید می گویم و از خداوند برایتان در مقابل تحمل و سعه صدرهایی که در 8 سال قبل داشتید، اجر و ثواب مسألت دارم.
در این دیدار مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با انتقاد از نادیده گرفتن خدمات دولت و سخنانی که بدون توجه به مشکلات کشور در روزهای انتخابات مطرح می شود، عنوان کرد: زمان آن رسیده که دولت به صورت شفاف از موانعی که در راه غلبه بر مشکلات داشته با مردم سخن بگوید. امروز باید فضای جامعه را بگونه ای آماده نماییم که مردم با دید بازتری در انتخابات شرکت نمایند.
مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) هم مبحث امنیت روانی جامعه را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: امروز کشورمان با جنگ تمام عیار شناختی و ادراکی مواجه می باشد و از پیشرفته ترین دستاوردهای جامعه شناختی برای تأثیرگذاری در افکار عمومی استفاده می شود تا مردم را ناامید و ناامید کنند، بنابراین دولت بایستی برای مقابله با این جنگ تبلیغاتی برنامه مدونی داشته باشد.
در ادامه این مراسم مدیر مسئول روزنامه همشهری ضمن اشاره به ضرورت تأمین واکسن کرونا، اظهار داشت: مبحث واکسن برای مردم حیاتی می باشد و باید صدای واحدی از دولت در زمینه تأمین واکسن شنیده شود. اگر مانعی در این حوزه وجود دارد به مردم اطلاع رسانی شود.
مدیر عامل خبرگزاری کار (ایلنا) افشای سنگ اندازی و مانع تراشی ها در راه اقدامات دولت را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دولت باید حقیقت ها را با مردم در بین بگذارد و این کار می تواند در بازگشت امید به جامعه بسیار تأثیرگذار باشید.
مدیر مسئول روزنامه ایران هم مبحث اطلاع رسانی شفاف در زمینه نحوه و زمان واکسیناسیون را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق و زمان و محل واکسیناسیون می تواند از تجمع و سردرگمی مردم جلوگیری نماید. در این راستا حضور اهالی رسانه در سطوح ستاد ملی مقابله با کرونا ضروریست.
مسئول سایت خبری "الف" هم خواهان ارائه ارزیابی از روند مذاکرات وین و مذاکرات گذشته هسته ای شد.
در ادامه این جلسه مدیر خبرگزاری خبرآنلاین هم ضمن اشاره به اینکه کار رسانه ای در دولت خیلی دشوار شده است، اظهار داشت: متاسفانه بخش هایی از دولت به هیچ عنوان با فضای رسانه همراه نبودند.
مدیر پایگاه خبری اعتماد آنلاین هم اظهار داشت: در فرصت باقیمانده حرف های بسیاری را که در جریانات مخرب داشتید، با مردم در بین بگذارید و آگاهی مردم را بالا ببرید. همینطور که شهید بهشتی در راه افزایش آگاهی مردم قدم برمی داشتند، شما هم در این راه گام بردارید.
مدیر مسئول روزنامه جوان هم در سخنانی با انتقاد از روند مذاکرات هسته ای و سیاست خارجی دولت، اظهار داشت: غرب با انقلاب اسلامی مشکل ماهیتی دارد، بنابراین معتقدم از مذاکره با غرب هیچ نتیجه ای حاصل نمی گردد.
مدیر مسئول پایگاه خبری شفقنا ضمن اشاره به اینکه بار اطلاع رسانی از اقدامات دولت بر دوش رئیس جمهور بوده است، اظهار داشت: بسیاری از دولتمردان ارتباط زیادی با رسانه نداشتند.
مدیر مسئول روزنامه شهروند هم اهمیت رسانه را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دنیای امروز، دنیای رسانه ها است و بی توجهی به رسانه زیان سنگینی به همراه خواهد داشت.
مسئول پایگاه خبری عصر ایران هم دولت تدبیر و امید را بداقبال ترین دولت دانست و اظهار داشت: شرایط جنگی نیازمند شجاعت بیشتری است و امیدواریم بعد از دوره ریاست جمهوری هم شجاع تر در سپهر سیاسی کشور حضور داشته باشید.
مدیر عامل خبرگزاری برنا با اشاره به اینکه دولت دو بدهکاری به ملت دارد، اظهار داشت: دولت باید به مردم بگوید با چه شرایطی دولت را تحویل گرفته است و هم به مردم اعلام نماید که چه موانعی در راه حرکت خود داشته است.منبع:

1400/02/21
23:18:00
0.0 / 5
303
تگهای خبر: خدمات , خرید , دانشجو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی