حمایت بنیادملی نخبگان از تیم های برگزیده هكاتون بازی های جدی ۱۴۰۰

حمایت بنیادملی نخبگان از تیم های برگزیده هكاتون بازی های جدی ۱۴۰۰ دست و هنر: هکاتون بنیاد بعنوان یک رویداد رقابتی مساله محور در چارچوب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، هکاتون بنیاد بعنوان یک رویداد رقابتی مساله محور در چارچوب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد.
جایزه بازی های جدی پس از گذشت ۴ سال از سابقه برگزاری اش حالا دیگر برای همه فعالان بازی سازی کشور که نگاه آموزشی و پژوهشی به این صنعت جذاب دارند، رویدادی کاملا شناخته شده و معتبر است. رویدادی که چند سالی است به همت و ابتکار معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در سه بخش اصلی جشنواره، هکاتون و سمپوزیوم برگزار می گردد.
در دوره پنجم، جایزه بازی های جدی ۱۴۰۰ هم مانند سالهای گذشته در بخش هکاتون شاهد رقابت سه روزه در سه شهر تهران، تبریز و اصفهان خواهد بود و در تازه ترین گام در برگزاری این بخش رویداد، طی تعامل های انجام شده علاوه بر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی بعنوان طراح اصلی مساله هکاتون بازی های جدی با مبحث «ارزیابی و استعدادیابی با رویکرد شناختی»، بنیاد ملی نخبگان هم در چارچوب طرح «شهید بابایی» خود از تیم های برگزیده این بخش با تعیین شرایطی خاص حمایت می کند.
براین اساس از آنجایی که رویدادهای رقابتی مدنظر در طرح شهید بابایی، شامل آن دسته از مسابقات علمی است که میان تیم های دانشجویی برگزار می گردد و تیم ها در مدتی معین، برای ارائه‌ی خط مشی و چاره یک مساله، به رقابت با یکدیگر پرداخته و در نهایت، برگزیدگان به چاره مساله دست می یابند، هکاتون بازی های جدی ۱۴۰۰ هم بعنوان یکی از رویدادهای رقابتی مساله محور در طرح شهید بابایی مورد تأیید قرار گرفت.
بر این اساس، تیم های برگزیده هکاتون علاوه بر دریافت جوایز نقدی، سال جاری می توانند مشروط بر پیمودن مسیر تعیین شده برای هکاتون، امتیاز فعالیت نخبگانی دریافت نمایند.
اتفاق ویژه دیگر در برگزاری هکاتون بازی های جدی ۱۴۰۰ این که برای نخستین مرتبه قبل از برگزاری هکاتون، یک دوره آموزشی توانمندسازی با مبحث تولید بازی های جدی شناختی برگزار می شود که پیش شرط حضور در بخش هکاتون است.
گفتنی است رویداد جامع جایزه بازی های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP۲۰۲۱) پاییز سال جاری و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می گردد. تاریخ های دقیق ارسال آثار، ثبت ‎نام، برگزاری و لینک های ثبت نام در هر یک از سه بخش رویداد هم در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

1400/03/30
18:17:44
0.0 / 5
271
تگهای خبر: آثار , آموزش , بازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی