حجت الاسلام محمد قمی در رویداد فرنو شخصیت پردازی:

شخصیت پردازی درست كودك را از تنبلی دور می كند

شخصیت پردازی درست كودك را از تنبلی دور می كند به گزارش دست و هنر محمد قمی اظهار داشت: اگر فرهنگ آبادتری داشته باشیم حتما اقتصاد آبادتری خواهیم داشت. اگر کودک با بهره گیری از شخصیت هایی که برایش ساختیم از تنبلی بیزار و عاشق کار بود حتما موفقیت بیشتری خواهیم داشت.


به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، نشست پیش ارائه طرح های مرحله نهایی نخستین سلسله رویدادهای تخصصی فرنو با عنوان فرنو شخصیت پردازی بامداد امروز با ارائه 14 طرح راه یافته به دور نهایی با حضور حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اجرا شد. حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این برنامه اظهار داشت: انسان بعنوان یک مساله پیچیده در جهان هستی مطرح و علوم انسانی بعنوان دانشی که می خواهد از مسایل پیچیده درون انسان آگاه شود حرف های زیادی دراین زمینه دارد. امام خمینی یکبار در پاسخ مدعیان حقوق بشر گفته بود «شما اصلا انسان را می شناسید؟» این در حالیست که حکمت اسلامی درباره انسان حرف های زیادی دارد.
قمی افزود: یک قدم جلوتر درباره انسانی ایرانی هویت ریشه دار اوست که خصایس قابل تامل و برجسته ای دارد که باید درباره آن حرف زد. شهید بهشتی درباره فرهنگ ایرانی اسلامی می گوید که مثل شیروشکر آمیخته است. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: نخستین چیزی که باید درباره انسان گفت بحث هویت است و راهیابی به هویت داخل انسان ایرانی کاری پیچیده ای است. پس از هویت مساله زندگی بسیار مهم می باشد. سبک زندگی می تواند شخصتی و هویت انسان را اوج یا تنزل دهد. وقتی ما هویت فردی و اجتماعی داریم حتما زندگی فردی و اجتماعی داریم. در این میان الگو داشتن می تواند سرنوشت ساز باشد. وی افزود: برای ساخت الگو در دنیای کودک باید دنبال زبان دیگری گشت که یکی از راه های آن شخصیت پردازی است که تعدادی از آنها در وسایل بازی و اتاق کودک و لوازالتحریر دیده می شود. الان در خانواده های مذهبی ما هم بتمن و مردعنکبوتی رسوخ کرده است و این در هویت و شخصیت کودک تاثیر می گذارد.
حجت الاسلام محمد قمی در ادامه سخنان خود افزود: شاید از مهم ترین اتفاقات نویدبخش این روزها برگزاری این رویداد شخصیت پردازی است که توسط جوان ایرانی خوشفکر و باهوش در حال انجام می باشد. ما اگر فرهنگ آبادتری داشته باشیم حتما اقتصاد آبادتری خواهیم داشت. اگر کودک ما با بهره گیری از شخصیت هایی که برایش ساختیم از تنبلی بیزار بود و عاشق کار و تلاش بود حتما موفقیت بیشتری خواهیم داشت. در رویداد امروز گروه های افسانه های ایرانی، افرا، شاماران، محراب و معراج، فرانک، فرشتگان نجات، پویا و پونه، ژوپیلا، ستایش سبحان، باران گستر، کلاهدوز، مهاد و طاها طرح های خودرا در مقابل تهییه کنندگان ارشد جهت سرمایه گذاری ارائه دادند.


منبع:

1400/04/11
15:54:18
0.0 / 5
329
تگهای خبر: بازی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی