کتاب گفتگو با مفتون امینی منتشر گردید

کتاب گفتگو با مفتون امینی منتشر گردید به گزارش دست و هنر کتاب «گفت وگو با مفتون امینی» به تلاش مهدی مظفری ساوجی منتشر گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، این کتاب در ۴۹۶ صفحه و با قیمت ۱۳۵ هزار تومان اخیرا در نشر مروارید راهی بازار کتاب شده است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: مفتون امینی از شاعران شاخص امروز است که سال جاری نود و هفت ساله شد. از معدود شاعران در قید حیات است که حضور نیما را از نزدیک درک کرده است. سرودن شعر را از دهه سی شروع کرد و در جوار شاعرانی نظیر شاملو، فروغ، اخوان، رؤیایی، احمدرضا احمدی، بیژن جلالی، رضا براهنی، نصرت رحمانی، منوچهر آتشی و... همواره آثار قابل توجهی در چارچوب کتاب به دوستداران شعر و ادبیات معاصر فارسی عرضه کرده است.
مهدی مظفری ساوجی، در این کتاب به گفتگو درباره زندگی و اشعار مفتون امینی پرداخته و دیدگاه های این شاعر را، در آستانه صدسالگی، با مخاطبان شعر و ادبیات امروز در بین نهاده است.
این کتاب با سه شعر از محمدحسین شهریار، احمد شاملو و محمدرضا شفیعی کدکنی که به مفتون امینی تقدیم کرده اند شروع می شود.
احمد شاملو در پیوند با شعر مفتون امینی می گوید: «کاش می شد شعرهای رنگی نوشت، تجربه ای که آقای مفتون امینی کرده است.»
محمود دولت آبادی می نویسد: «در سینه آن مردِ نیرومند، قلبِ کبوتری انگار می تپد... اما فقط شعرِ مفتون نبود که در من بسیار اثر گذاشت، که با شعرِ او، شخصیّتِ مفتون بوده و هست که همواره احترام برانگیز بوده است، با آن وقارِ خودِ ویژه مفتون، وقاری که به انگاشتِ من نوعی استغنا را در پسِ پشتِ خود دارد که باز به انگارِ من، ناشی می شود از وحدتِ شخصیّتی انسانی که مفتون امینی است...»
و سیمین بهبهانی در رویارویی با شعر مفتون می نویسد: «شعرِ مفتون، گنجینه نقش های رنگین و عواطفِ دلنشینی است که از عشق و عرفان و تفکّر، گرانسنگی می گیرد. هیچگاه بی قرارِ آوازه و غوغا نبوده و نیست و دوستدارانِ شعرش همچندِ ستارگانند. فروتن و باوقار، ایستا و شکیبا به کار پرارزش خود ادامه می دهد و هرچه از سیاهی مویش کاسته به سپیدی شعرش افزوده است و الان، این سپیدموی سپیدگوی آذری، شعری جوان و پُرشور دارد...»
منبع:

1400/05/31
11:57:25
0.0 / 5
172
تگهای خبر: آثار , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی